Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook Campus İle Facebook Özüne Dönüyor!!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamasını unvanını elinde bulunduran Facebook, Facebook Campus ile özüne dönüş yaptı. Sadece öğrencilere özel olarak geliştirilen ağ ile birlikte 16 yıl sonra tekrardan öğrencilere özel ağı kurmuş oldu. 

2004’te kurulan ve şu an aktif olarak 1.79 milyar kullanıcısı bulunan Facebook sosyal ağı, sadece okul e-posta adresleriyle kayıt olunan sistemi geliştirdi. Okul e-postaları ile açılan hesaplar, sıradan hesaplardan farklı bir akışa sahip olacak. 

Facebook Campus Kullanımı Yaygınlaşıyor!!

İlk olarak ABD’deki öğrenci odaklı geliştirilen sosyal ağ, okullara dair içerikleri de öğrencilerin karşısına çıkaracak. Ayrıca her zamanki Facebook ana akışından farklı bir kampüs akışı olacak. Böylece öğrencilerin birbirleri ile daha kolay ve daha çok iletişim kurması sağlanacak. 

Ayrıca sıradan bir Facebook kullanıcısı, Facebook Campus ağındaki paylaşıma erişemeyecek. Bu da sadece öğrencilere yönelik bir izolasyon sağlandığını gösteriyor. Öğrenci olmayanların da .edu uzantılı bir e-postaya sahip olmamaları, ağa üye olmalarını engelleyecek. 

2004’te de aynı anlayışla kurulan Facebook; Instagram ve WhatsApp gibi en çok kullanılan sosyal platformlarını da bünyesine katmış durumda. Böylece toplam kullanıcı sayısının ciddi sayılarda olduğunu belirtmek de gerekir. 

Ayrıca son yıllarda genç sosyal medya kullanıcılarının Facebook kullanmayı bıraktığı da biliniyor. SnapchatTikTokYouTube ve Instagram gibi uygulamaları kullanan kullanıcıların, Facebook’a kazandırılması amaçlanıyor. 

Related posts

Facebook, Akış Sayfasına Yeniden Hayat Verecek Sekmeler Geliştiriyor

Yasemin ACAR

Facebook’un Yenilenen Tasarımı Kullanıma Açıldı! Hemen Test Edin

Fatih Akgün

Twitter, Kullanıcı Verilerini Satacak

Fatih Akgün

Yorum Yap