Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook İsim Değişikliği mi Planlıyor?

Facebook’un önümüzdeki hafta ismini değiştireceği bildirildi. İsim değişikliği, şirketin metaverse” isimli sanal evreni kurma planının bir yansıması olacağı belirtildi.

 

 

Silikon Vadisi’nde yer alan teknoloji firmalarının faaliyet alanlarını genişletirken ana firma isimlerini değiştirmeleri daha önceden aşina olunan bir uygulama. Daha önce de, faaliyetlerini “arama motoru ve reklamcılık” hizmetlerinin daha ilerisine taşıma isteği olduğunu belirten Google, 2015 yılında Alphabet Inc‘yi kurmuş ve tüm birimlerini onun bünyesinde toplamıştı.

 

Şimdilerde buna benzer bir haberle Facebook Inc, senatörlerin ve düzenleyici kurulların ticari faaliyetler hususunda şirkete şiddetli baskı yaptıkları ve şirketin “metaverse” adlı sanal evrenin kurulmasına odaklandığı bir zamanda isim değişikliği planlıyor.

 

Facebook’un ismini değiştirmesi ile birlikte, Facebook sosyal medya uygulaması şirketin Instagram, Oculus ve WhatsApp diğer iştirakleri gibi konumlandırılmış olacak.

 

ABD’li teknolojik içerikler yayınlayan blog sitesi The Verge, konuya yakın kaynaklardan öğrendiği bilgiye göre  şirketin önümüzdeki hafta yeni ismini duyurabileceğini açıkladı.

 

Facebook’un ünlü CEO’su Mark Zuckerberg, şirketin 28 Ekim’de gerçekleştireceği yıllık Connect Konferansında isim değişikliği hakkında konuşmayı planladığı, ancak Facebook’un yeni ismini daha önce açıklayabileceği de konuşuluyor.

 

 

 

Related posts

Elon Musk Twitter Kullanmaya Tekrar Ara Verdi!

Fatih Akgün

5G Teknolojiye Sahip Otobüs

Fatih Akgün

Shopify işbirliği ile YouTube da alışveriş dönemi

Fatih Akgün

Yorum Yap