Teknolojix Haber
İNTERNET

Facebook İstasyon Kültür Sanat Buluşmaları İstanbul’ da Başlıyor

 Salgın nedeniyle müzelerin geçici olarak kapalı olduğu dönemde sanatseverleri dijital ortamda ağırlamayı isteyen Facebook, Facebook İstasyon Kültür Sanat Buluşmaları’nı hayata geçiriyor. ilk buluşmayı İstanbul Modern ile gerçekleştirecek.
Facebook İstasyon Kültür Sanat Buluşmaları, İstanbul Modern işbirliği ile çeşitli koleksiyonlardan ve sergilerden oluşan bir canlı yayın serisiyle başlayacak. İstanbul Modern Sanat, dört bölümlük bir seçkiyle Facebook İstasyon Kültür Sanat Buluşmaları’nda yerini alacak ve müze koleksiyonunda yer alan 10 yapıt üzerinden 1945’ten bugüne Türkiye Modern ve Çağdaş sanat tarihinin hikayesi yer alacak.
Daha sonra yapılacak olan canlı yayınlarda yer alacak ve sanal bir turla gezilecek sergiler arasında “LütfiÖzkök: Portreler” adlı fotoğraf sergisi ve İstanbul Modern’in Uluslararası Misafir Sanatçı Programı aracılığıyla on uluslararası sanatçıyı İstanbul’daki zanaatkârlarla bir araya getirdiği Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar sergisi bulunuyor.

İstanbul Modern Direktörü Levent Çalıkoğlu ise şöyle konuştu: “Tüm dünyayı evlere kapatan pandemi sürecinde kültür ve sanatın birleştirici ve yaratıcı gücünü yakından gözlemledik, müzemizin kapıları kapalı olsa da takipçilerimize dijital ortamlar aracılığıyla sanatı deneyimlemenin farklı ve yeni yollarını sunmaya devam ettik.

Kültür Sanat Buluşmaları’nı her perşembe 17:00-18:00 saatleri arasında Facebook İstasyon ve Facebook Türkiye sayfalarından izleyebilirsiniz.

Related posts

Microsoft Edge, Gizli Sekmede 3. Taraf Çerezleri Engelliyor!!

M. Büşra Kaya

28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldırılacak!!

Nihal Sanlı

Yorum Yap