Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook, Koronavirüs İçin Önlem Aldı

 Facebook, koronavirüs hakkında yayılan yanlış bilgileri önlemek için yeni bir önlem aldı. Şirket, daha önce Facebook tarafından kaldırılmış ve yanlış bilgi içeren içeriklerle etkileşime geçen kullanıcıları Dünya Sağlık Örgütü’nün sayfasına yönlendirecek.

facebook

Sosyal medya, özellikle yanlış bilgilerin ve yalan haberlerin yayılması için oldukça elverişli bir platform. Platformda paylaşılan herhangi bir içerik kısa süre içerisinde binlerce kişiye ulaşabildiğinden bu tür aldatıcı içeriklerin de yayılması bir hayli kolay oluyor.

Facebook, bugün yaptığı duyuruda koronavirüs hakkında yayılan yanlış bilgilerin önüne geçmek için aldığı yeni önlemi açıkladı. Şirket, bugünden itibaren platform üzerinde yanlış bilgiye rastlayan kullanıcıları bu konuda uyaracaklarını açıkladı.Duyurusuna göre koronavirüs hakkında yanlış bilgi içeren ve Facebook tarafından ‘zararlı’ olarak işaretlenip kaldırılan içerikleri beğenen, paylaşan veya içeriğe yorum atan kullanıcılar, Dünya Sağlık Örgütü’nün hazırladığı bir sayfaya yönlendirilecek. Kullanıcıların yönlendirildiği sayfa, bugüne kadar koronavirüs hakkında ortaya atılan birçok iddianın cevaplandığı bir sayfa olacak.

Related posts

Twitter, Kullanıcı Verilerini Satacak

Fatih Akgün

İşte ilk rapor! YouTube milyonlarca kanalı kapattı!

Fatih Akgün

Twitter Türkiye Temsilciliği Almak İstemediğini Açıkladı!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap