Teknolojix Haber
MOBİL SOSYAL MEDYA

Facebook, Messenger İçin Koronavirüse Karşı Önlemler Aldı!

Facebook, mesajlaşma uygulaması Messenger için aldığı koronavirüs tedbirlerini duyurdu. Yapılan açıklamalarda Messenger’a koronavirüsle ilgili bir bölüm eklendiği ve kesintisiz iletişim için çalışılacağı bildirildi.

Tüm dünyanın gündemi şu sıralar koronavirüs. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, kısa bir süre içerisinde de neredeyse tüm dünyaya yayılan ve pandemi haline gelen virüs, bir süredir günlük yaşamımızı fazlasıyla etkiliyor.

 

Koronavirüse Karşı Alınan Önlemler

İnsanların evlerinde kalmaları, internet ve sosyal medya kullanımını artırdı. Bu bağlamda dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’un da geçtiğimiz dönemlere oranla daha fazla kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu durumun farkında olan Facebook yetkilileri, koronavirüs salgınına karşı bazı önlemler aldılar. Facebook şimdi, koronavirüs önlemlerini Messenger’ı da kapsayacak şekilde genişletti.

Facebook yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre Messenger, artık bir COVID-19 merkezine sahip. Kullanıcılar, Messenger uygulamasındaki bu bölüme girdikleri zaman, Dünya Sağlık Örgütü ve ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri gibi resmi kaynakların son açıklamalarına erişebilecekler. Ayrıca yine bu bölümde çeşitli bilim insanları, politikacılar ve gazeteciler gibi önemli isimlerin açıklamaları da yer alacak.

Facebook ekibinin Messenger için attığı tek adım bu değil. Yapılan açıklamalarda bilhassa koronavirüs salgınından sonra insanların Messenger’a büyük bir ilgi göstermeye başladıkları, kullanımın yüzde 70 seviyelerinde arttığı belirtildi. Facebook, yaşanan bu yoğunluğun bir kesintiye sebep olmaması için çalışmalarını bu yönde de artırmış durumda.

Facebook sadece Messenger için değil, platformun kendisi için de koronavirüse karşı bazı önlemler aldı. Kullanıcıların haber akışlarına koronavirüsle ilgili bilgilendirmeler içeren paylaşımlar ekleyen Facebook ekibi, son birkaç haftadır da el dezenfektanı, maske ve COVID-19 test kitleri ile ilgili tüm reklamları yasakladı. Geliştiriciler ayrıca, platform bünyesinde sahte haberlerin yayılmasının önüne geçmek  için de çalışmalarını devam ettiriyorlar.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu, dünya genelinde farklı yazılım çözümleri üzerinde de çalışıyor. Facebook; Dünya Sağlık Örgütü, Microsoft ve TikTok gibi kurumlarla bir araya gelerek koronavirüse yazılım geliştirmek için “#BuildforCOVID19” isimli bir proje başlattı ve Uluslararası Bilgi Kontrol Ağına da destek için 1 milyon dolarlık fon ayırdığını açıkladı

Related posts

Apple Cihazların Tamiri,Güvenilir ve Profesyonel Apple Teknik Servis…

Meryem ACAR

Google, Android 11’in 4. Önizleme Sürümüyle Getirdiği Yeni Özellikler!

Fatih Akgün

Snapchat Çöktü! Koronavirüs Herkesi Eve Kapattı…

Meryem ACAR

Yorum Yap