Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook ‘Popüler Fotoğraflar’ Özelliğini Test Ediyor

Facebook, ‘Popüler Fotoğraflar’ adlı yeni bir özelliği test ediyor. Söz konusu yeniliğin sınırlı bir kullanıcı tabanında test edildiğini doğrulayan şirket, bir süre daha özellik üzerinde çalışmaya devam edeceklerini aktardı.

TechCrunch tarafından yayınlanan bir raporda, Facebook’un geçtiğimiz ay uygulamasında ‘Popüler Fotoğraflar’ adlı bir özelliği denediği öne sürüldü.

Şu anda, haber akışınızdaki bir fotoğrafa dokunduğunuzda ve aşağı kaydırdığınızda, akışınıza geri yönlendiriliyorsunuz; ancak bu yeni özellik sayesinde, tıpkı Instagram’da olduğu gibi daha fazla fotoğrafa bakabilecek ve aşağı kaydırmaya devam edebileceksiniz.

Facebook, TechCrunch’a küçük bir test yaptığını doğruladı. Özellikte değişiklikler yapacağını aktaran şirket, önümüzdeki günlerde yeni testler gerçekleştireceğini belirtti.

eMarketer tarafından geçtiğimiz mayıs ayında yayınlanan bir rapor, ABD’li kullanıcıların Facebook uygulamasında geçirdikleri zamanın giderek azaldığını ortaya koymuştu. İnsanların platformda daha fazla vakit geçirmelerini sağlamak için görsel içeriklerin varlığını artırmaya karar veren Facebook’un, bu çabasında başarılı olup olmayacağını önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Related posts

Facebook Android Uygulamasına Yeni Özellikler Geliyor!

Fatih Akgün

Facebook Para Kazandıracak!

Spotify’dan Yepyeni Bir Özellik; My Forever Favorites

M. Büşra Kaya

Yorum Yap