Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook, Workplace Rooms’u Duyurdu!

Facebook, Şimdi de Workplace Rooms’u Duyurdu

Facebook, Zoom‘u gözüne kestirdi: Sosyal ağ devi, geçtiğimiz günlerde açıkladığı Messenger Rooms‘un ardından, şimdi de Workplace Rooms‘u resmi olarak açıkladı.

Facebook, 50 kişinin videolu sohbet yapmasına izin veren Messenger Rooms‘u geçtiğimiz hafta açıklamıştı. Şimdi ise sosyal dev, benzer bir işlevi daha, Workplace Rooms’u resmi olarak duyurdu.

Workplace Rooms, aynı Messenger Rooms gibi 50 kişinin katılabildiği bir sanal alan sunuyor. Workplace, toplantı süresine herhangi bir kısıtlama getirmiyor ve üstelik Workplace hesabı olmayanlar toplantıya katılabiliyorlar. Yeni araç, kurumsal müşteriler için özelleştirilmiş bir Messenger Rooms olarak düşünülebilir.

Workplace‘in sahip olduğu ek özellikler arasında, mobil cihazlardan ve bilgisayarlardan canlı yayın yapmaya yarayan Live Producer, ekran paylaşma yeteneği, anketler ve fazlası bulunuyor.

Workplace‘in, Facebook Portal‘a da cihaz kamerası üzerinden canlı yayın yapma ve ses araçları gibi yeni işlevler ekleyeceği söylüyor. Workplace akışlarını canlı izleyebilme işlevi, haziran ayında Portal‘a da gelecek.

Related posts

Biyometrik Şifreler ile Yüz Tanıma Teknolojileri Güvenilir Mi?

Meryem ACAR

Twitter’dan Zaman Ayarlı Tweet Atma Özelliği

Fatih Akgün

Spotify’e bağış sistemi geliyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap