Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook’a Beklenen O Özellik Geldi!

Son yıllarda  uygulamalarda trend haline gelen karanlık tema sosyal medya devlerinin de dikkatini çekti. Öyle ki sık kullandığımız popüler uygulamalar teker teker karanlık moda geçiş yapıyorlar. Whatsapp’tan sonra  beklenen özellik şimdi de  Facebook‘a geldi. Facebook kullanıcıları bugünden itibaren yeniden tasarlanmış karanlık arayüze erişebilir.

 

Masaüstü kullanıcılar karanlık modu bugünden itibaren kullanabilir

Facebook sonunda masaüstü kullanıcılarının karanlık moda erişmesine izin verdi. Özellik, ayarlar açılır menüsünden hızlıca kullanılabiliyor. Facebook karanlık tema üzerinde uzun zamandır çalışıyordu. Facebook, geçtiğimiz bahar F8 Developers konferansında daha temiz ve hızlı bir masaüstü arayüzü vaat etmişti. Sınırlı sayıda kullanıcı da yenilenen tasarımı Ocak ayında test etmeye başlamıştı.

 

Facebook karanlık mod kullanıcılara sunuldu!

 

Facebook’un masaüstü sürümünü kullandığınızda sayfa açılır açılmaz sayfanın üst kısmında yeni Facebook’u denemek isteyip istemediğinizi soran bir banner ile karşılaşacaksınız. İsterseniz mevcut durumda klasik Facebook’a geri dönebiliyorsunuz. Yeni tasarımı deneyimleyen kullanıcılar, yeni tema gözlerine ilk etapta garip gelse, arayüzün tüm yönlerinden hoşlanmasalar bile karanlık tema büyük ihtimalle ilerleyen zamanlarda popüler hale gelmesi bekleniyor.

Messenger, Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere Facebook’un sahip olduğu bir dizi uygulamada zaten karanlık mod mevcut . Ayrıca kullanıcılar, Koronavirüsü dolayısı ile karantina sırasında telefonlarını daha çok kullanmaları öngörüldüğü için bu yenilik göz yorgunluğunu azaltmasına yardımcı olması bekleniyor.

Related posts

Sosyal medya platformlarına 10’ar milyon TL ceza kesildi!

Vildan Çelik

Facebook hesabını kapatan kullanamayacak

Fatih Akgün

Türkiye’nin Yeni Sosyal Medya Platformu: Fame

Fatih Akgün

Yorum Yap