Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook’ta geçmişi silmek kolaylaşıyor!

Uzun yıllardır Facebook ile haşır neşir olan biri, geçmişine baktığında  utanç verici bir paylaşım ile karşılaşabiliyor. Bu paylaşımları silmek için eskiden uzun uzadıya geçmişe doğru gitmeniz gerekirken artık Facebook’un yeni özelliği ile buna gerek kalmayacak:  “Hareketleri Yönet”

Hareketleri Yönet” özelliği ile geçmişi silme ve eski paylaşımlardan toplu olarak kurtulmak ciddi anlamda kolaylaşacak.

Kullanıcıları sosyal medyada en fazla zorlayan şeylerden biri de geçmiş paylaşımları toplu halde silememektir. Paylaşımlarınızı silmek için hepsini tek tek gezip  silmeniz gerekirken yeni gelen toplu silme özelliği ile de kolaylıkla paylaşımlarınızı silebileceksiniz.

Facebook, geçmişi sildiği için pişman olabilecek olanları da düşünmüş.Eğer pişman olup paylaşımı geri getirmek isterseniz, 30 gün içerisinde paylaşımı geri getirebilirsiniz. Ancak 30 gün içinde geri döndürmezseniz paylaşım 30 gün sonunda tamamen siliniyor.

Kullanıcılar ayrıca paylaşımlarıarşive aktarma seçeneğine de sahip olacak. Birilerini görmesini istemediğiniz ama paylaşımı da tamamen silmek istemediğiniz gibi durumlarda paylaşımı arşivleyebileceksiniz. Arşive gönderilen içerikler, yeniden canlandırılıncaya kadar sadece sahipleri tarafından görülür olacak.

Facebook, önümüzdeki dönemde benzer nitelikte başka araçların da sunulacağı açıkladı.

Bu yeni özellik şu anlık yalnız mobil kullanıcılarına sunuluyor. Önümüzdeki dönemde masaüstü sitesi ve Facebook Lite’ta da toplu geçmiş silme aracına erişilebilecek.

Yeni özellik profilini temizlemek veya parlatmak isteyen Facebook kullanıcıları için oldukça yararlı bir güncelleme olduğu söylenebilir.

 

Related posts

Sosyal Medya Paylaşımlarımız İçin Görsel Tasarım Platformu: PROJECTOR

M. Büşra Kaya

TikTok ebeveynlere çocuklarının uygulamasını kontrol etme imkanı sunacak

Fatih Akgün

Facebook Yeni Adını “Meta” Olarak Açıkladı!

Yelda Erdoğan

Yorum Yap