Teknolojix Haber
İNTERNET

Facebook’tan Dijital Ödeme Sistemi ‘Facebook Pay’

ABD’li sosyal medya devi Facebook, şemsiyesi altındaki uygulamalar WhatsApp, Instagram ve Facebook için geliştirdiği yeni dijital ödeme sistemi Facebook Pay’i tanıttı. Peki, Facebook Pay kullanıcılara neler sunuyor? Bu ve daha birçok sorunun cevabı için haberimize geçelim.

Mark Zuckerberg’ün liderliğinde yoluna devam eden Facebook’un, sahip olduğu servisler aracılığıyla kullanıcılara bütünleşik bir deneyim sunmak istediğini zaten biliyoruz. WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger’ın mesajlaşma altyapısının bir araya gelmesi için yapılan çalışmalar, şirketin bu isteğine en somut örnek olarak gösterilebilir. 

Markalaşma sürecini bu üç ana uygulamayı ön plana çıkararak devam ettiren Facebook, yepyeni bir girişime daha imza attı. San Francisco merkezli şirket, WhatsApp, Instagram ve Facebook için yeni bir ödeme sistemi olan Facebook Pay‘i tanıttı. 

Facebook Pay ile Messenger üzerinden para transferi yapabileceksiniz

Facebook, yeni dijital ödeme servisinin FacebookFacebook MessengerInstagram ve WhatsApp‘ta bütünleşik bir deneyim sağlayacak, kullanışlı ve güvenli bir ödeme yöntemi olduğunu söylüyor. ABD’li şirket, Facebook Pay’i kullanan kişilere ait ödeme bilgilerinin güvenli ve korumalı olacağını taahhüt ediyor. Facebook’un kullanıcı verilerini yönetme konusundaki basiretsizliği göz önüne alındığında, bu sözün ne derece yerine getirileceği büyük bir merak konusu. 

Facebook Pay kullanıcılara neler sunuyor?

Tercih ettiğiniz bir ödeme yöntemini sadece bir kez tanımladıktan sonra Facebook çatısı altındaki tüm uygulamalarda kullanabilirsiniz. Ödeme geçmişini görüntüleyebilir ve ödeme seçenekleri yönetebilirsiniz. Ayrıca Facebook Pay servisinden gerçek zamanlı müşteri hizmetleri desteği de alabilirsiniz. 

Facebook Pay; bağışçılara, oyun içi satın alımlara, etkinlik biletlerine, Messenger’da kişiden kişiye yapılan para transferlerine ve Facebook Marketplace’deki belirli sayfalardan ve işletmelerden yapılan satın alımlara yönelik olarak bu hafta ABD’de kullanıma sunulacak. 

Şirket, dijital ödeme servisinin ilk etapta Facebook ve Facebook Messenger’da aktif olacağını; ancak yakın gelecekte Instagram ve WhatsApp gibi daha fazla hizmette kullanılabileceğini aktardı. Çoğu kredi kartı ve banka kartını destekleyen Facebook Pay’in Türkiye’de ne zaman sunulacağı ise henüz belli değil. 

Related posts

NASA ‘Uzay Otelinin’ Konaklama Fiyatını Açıkladı

Fatih Akgün

Türkiye’nin Yerli Antivirüsü: Chomar

Murat Yap

YouTuber Enes Batur, 4 Saniyelik Bir Görüntü Yüzünden Hapis Cezası Alabilir

Fatih Akgün

Yorum Yap