Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Facebook’tan Koronavirüs İçin Yeni Bir Proje Duyurdu

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerbeg, koronavirüs salgınını takip etmek için bütün dünyayı kapsayacak bir proje başlattıklarını duyurdu. ABD’de uygulanmakta olan ve artık dünyaya açılacak olan projeden elde edilen verileri üniversiteler ve halk sağlığı kurumları kullanabilecek.

Facebook koronavirüs

Facebook,  ABD’deki kullanıcılarına geçtiğimiz günlerde koronavirüs anketi sunmaya başladı. Facebook’un kullanıcılarına hangi koronavirüs semptomlarını gösterdiklerini sorduğu anket sayesinde ülkede koronavirüs salgını yayılımının takip edilmesi hedefleniyor.

İlk olarak ABD’de yapılan çalışma, Carnegie Mellon Üniversitesi ile beraber yürütülüyor. Anket sayesinde elde edilen bilgiler, Carnegie Mellon Üniversitesi’nden araştırmacılar tarafından inceleniyor. Araştırmacılar, haftada 1 milyon ankete cevap alıyorlar. Anketleri inceleyen araştırmacılar, çalışmanının sonuçlarının kamuoyuyla paylaşılan koronavirüs verileri ile örtüştüğünü açıkladılar.

Facebook koronavirüs

Facebook’un CEO’su Zuckerberg, “Kimliklerini bildiğimiz çok sayıda insana anket ulaştırarak, ön yargıları düzeltmek ve örneklemenin doğru bir şekilde oluşturulmasını sağlamak için yeterli verileri üretebiliriz” dedi.

 

Related posts

Messenger Kids’in yeni özellikleri neler sunacak?

Büşra Seyhan

Bandsintown, Twitch ile iş birliği yapacak

Fatih Akgün

Facebook Boykotu Büyür mü?

Fatih Akgün

Yorum Yap