Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA YAŞAM

Facebook’tan Maske Tüccarlarına Yasak Geldi!

Koronovirisü’nün yayılması ile birlikte maske satışları patladı. Bunu fırsat bilen üreticiler Facebook başta olmak üzere tüm sosyal medyada reklamlarını duyurdurlar.

Facebook, yeni koronavirüsünün yaygınlaşmasıyla haksız para kazanmak isteyen tacirleri durdurmak için tıbbi yüz maskeleri reklamlarını geçici bir süreliğine askıya alıyor.

Facebook’un reklam ve iş ürünleri şefi Rob Leathern, ” güven ve dürüstlük için tıbbi yüz maskeleri satan reklamları ve ticaret listelerini yasaklayacağını” açıkladı.

Leathern, “COVID-19’u yakından takip ediyoruz. Halk sağlığını fırsat olarak değerlendiren görürsek politikalarımızda önemli güncellemeler yapacağız.”dedi.

Toz, sprey boya veya tıbbi amaçlar için kullanılan her türlü maskede talep arttıkça fiyatlarda aynı düzeyde artıyor. Bunu fırsat bilen bazı üreticiler fahiş fiyat politikaları ve karaborsacılık ile maskelerini internet üzerinden satışa sunuyor.

Dünya Sağlık ÖrgütüYüz maskesi takmak, birkaç hafta uykuda kalabilecek olan hastalığa yakalanmayacağınız anlamına gelmediğini” bunun yerine diğer korunma yöntemlerini de uygulamamızın gerektiğini söylüyor.

Geçtiğimiz haftalarda ise Amazon , üçüncü taraf satıcıların koronovirüsü sebebiyle haksız kar etmesini önlemek amacıyla bir milyondan fazla ürünü websitesinden kaldırmıştı.

Ayrıca Facebook ve Twitter sahte tedaviler, istatistikler ve yeni koronavirüsü kökenine dair söylentiler de dahil olmak üzere yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için çalışıyor.

Related posts

Afetlerde vatandaşları uyaracak Ulusal Mobil Uyarı Sistemi kurulacak

Fatih Akgün

Sizce YouTube ne kadar kazanıyor!!

Fatih Akgün

NASA, Mars 2020’de uzaya yollayacağı keşif aracına ‘Perseverance’ ismi verildi!

Fatih Akgün

Yorum Yap