Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA YAŞAM

Facebook’tan Maske Tüccarlarına Yasak Geldi!

Koronovirisü’nün yayılması ile birlikte maske satışları patladı. Bunu fırsat bilen üreticiler Facebook başta olmak üzere tüm sosyal medyada reklamlarını duyurdurlar.

Facebook, yeni koronavirüsünün yaygınlaşmasıyla haksız para kazanmak isteyen tacirleri durdurmak için tıbbi yüz maskeleri reklamlarını geçici bir süreliğine askıya alıyor.

Facebook’un reklam ve iş ürünleri şefi Rob Leathern, ” güven ve dürüstlük için tıbbi yüz maskeleri satan reklamları ve ticaret listelerini yasaklayacağını” açıkladı.

Leathern, “COVID-19’u yakından takip ediyoruz. Halk sağlığını fırsat olarak değerlendiren görürsek politikalarımızda önemli güncellemeler yapacağız.”dedi.

Toz, sprey boya veya tıbbi amaçlar için kullanılan her türlü maskede talep arttıkça fiyatlarda aynı düzeyde artıyor. Bunu fırsat bilen bazı üreticiler fahiş fiyat politikaları ve karaborsacılık ile maskelerini internet üzerinden satışa sunuyor.

Dünya Sağlık ÖrgütüYüz maskesi takmak, birkaç hafta uykuda kalabilecek olan hastalığa yakalanmayacağınız anlamına gelmediğini” bunun yerine diğer korunma yöntemlerini de uygulamamızın gerektiğini söylüyor.

Geçtiğimiz haftalarda ise Amazon , üçüncü taraf satıcıların koronovirüsü sebebiyle haksız kar etmesini önlemek amacıyla bir milyondan fazla ürünü websitesinden kaldırmıştı.

Ayrıca Facebook ve Twitter sahte tedaviler, istatistikler ve yeni koronavirüsü kökenine dair söylentiler de dahil olmak üzere yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için çalışıyor.

Related posts

Son Dakika: LGS Sorularının Konuları Yayımlandı

Yasemin ACAR

JAGUAR LAND ROVER 1100 Kişinin İşine Son Vermeye Çalışıyor

Fatih Akgün

Zoom uygulamasını kullanan öğretmenlere 58,5 dolar kesinti: Bakan Selçuk il müdürlerini acil toplantıya çağırdı (Bosanski Jezik)

Fatih Akgün

Yorum Yap