Teknolojix Haber
OYUN

Fallen Order Star Wars Jedi ile Satış Rekorları Kırdı…

Yaklaşık bir ay önce piyasaya çıkan Star Wars Jedi: Fallen Order farklı satış rekorlarını kırarak, son dönemin en başarılı oyunları arasına girdi. 

Uzun zamandır özlenen tek oyunculu Star Wars oyunu olarak da büyük beğeni toplayan Star Fallen Order bugüne kadar en fazla satılan dijital Star Wars oyunu ünvanını aldı.

Star Wars Jedi: Fallen Order uzun yıllar gündemde kalacak

Üstelik bu ünvana sadece ilk iki haftada ulaştı ve oyun hala hızla satılmaya devam ediyor. Bu nedenle yakın gelecekte onun rekorunu kırmanın çok zor olacağı da tahmin ediliyor.

Oyun aynı zamanda EA’nın PC’de en hızlı satılan oyunu ünvanını da kazandı. Bu başarıda, EA’nın yeniden Steam üzerinde oyun satmaya başlama kararı da çok etkili oldu.

EA’nın sadece Origin üzerinden oyun satarak bu kadar büyük bir satış rakamına ulaşmasının zor olduğu vurgulanıyor.

Oyun ayrıca, oyun içi satın almalar konusunda da önemli başarılar kazanıyor ve oyuncuları minik harcamalar yapmaya ikna ediyor.

EA 2017 yılında Dead Space oyununun yapımcısı Visceral Games stüdyosunu kapatmış ve yapımcının üzerinde çalıştığı Single Player Star Wars oyununu da sonlandırmıştı.

Fallen Order’ın kazandığı başarı, daha önce haberleri ilgi gören Viscera Games’in oyunu için de umut doğurdu. Bazı Star Wars hayranları, açık dünya olarak tasarlanan o oyunun yeniden gündeme gelmesini beklemeye başladı.

Fallen Order ise yakaladığı başarıyla, çok uzun yıllar boyunca devam edecek yeni bir serinin başlangıcı olarak görülüyor.

Cyberpunk 2077 final aşamasına geldi

EA’nın sayısı DLC ve devam oyunu ile oyundaki kahramanın öyküsünü devam ettirmesi bekleniyor. Öte yandan, oyunun kazandığı başarı nedeniyle Disney’in de oyunun kahramanlarını ve öyküsünü beyaz perdeye taşıması mümkün görünüyor.

Related posts

Oyun ve Konsol Dünyasının Devi Nintendo Switch Pro Hakkındaki Son Detaylar…

Meryem ACAR

Resident Evil Resistance PC ve PS4’te Ertelendi

Fatih Akgün

Doom Eternal oyunu için sistem gereksinimleri açıklandı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap