Teknolojix Haber
İNTERNET

FBI, “Çinli Hackerlar Virüsü Araştıran Merkezlere Saldırıyor!”

Çin’i Coronavirüsü sorumlusu olarak gösteren ABD, Çin’e karşı bir suçlama daha yaptı. Yapılan suçlamaya göre Çinli hackerlar Coronavirüsü araştıran merkezlerin verilerini hedef alıyor.
 İlk olarak Çin’de baş gösteren ve hızla dünyaya yayılan Coronavirüsü Can almaya ve etkisini göstermeye devam ediyor. Son olarak ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve İç Güvenlik Bakanlığı, Coronavirüsü konusunda araştırmalar yapan kurumların Çinli hackerların saldırısına uğradığını belirtti.

FBI, Virüse karşı aşı, tedavi ve çeşitli test çalışması yapan kuruluşların daha dikkatli olması gerektiği konusunda uyarıda bulunarak bu kurumların hayati verilerinin Çinli hacker grupları tarafından saldırıya uğrayabileceğini belirtti. ABD’li kurumların hayati verilerini korumaları için ekstra güvenlik önlemleri almalarını isteyen yetkililer, ortadaki potansiyel tehdidin küçümsenmemesi gerektiğini belirttiler.

FBI, Çin’den gelen hacker saldırılarında oluşacak zararı engellemek ve halkın farkındalığını artırmak için önümüzdeki günlerde ek teknik detaylar açıklayacağını duyurdu. Bu teknik detaylar, verilerin daha güvenli bir şekilde korunması adına önemli bir konu olarak belirtiliyor.

ABD Siber Güvenlik ve Altyapı Güvenliği de gerçekleştiği açıklanan hacker saldırılarına ilişkin, Çin’in sektörü hedef almasının COVID-19’a karşı gerçekleştirilen mücadeleyi riske atabileceğini söyledi ve bir açılamada bulundu. “Bu duyuru, araştırma kuruluşları ve Amerikan halkı arasında farkındalığı artırmak ve potansiyel hedeflere kaynak oluşturmak ve rehberlik sağlamak için yapılmıştır.” denildi.

Related posts

Dikkat ! Online alışverişte dikkat edilmesi gereken kurallar

Fatih Akgün

Siber Suçlarla Mücadele İçin Yeni Bir Birim Kuruldu!

Fatih Akgün

IP Adresi Nedir ? IP Adresi Sorgulama ve Öğrenme İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Fatih Akgün

Yorum Yap