Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Ferrari, Formula 1 Fabrikasını Kapattı!

Ferrari, Corona Virüsü Nedeniyle Formula 1 Fabrikasını Kapattı!

İtalya merkezli otomobil üreticisi Ferrari, Corona virüsü nedeniyle Formula 1 fabrikasını en az 2 hafta süreyle kapattığını açıkladı. Fabrikanın kapalı kaldığı süre boyunca bazı personellerin evden çalışmaya devam edeceğini de belirtti.

Mobil Dünya Kongresi MWC 2020 ve Oyun Geliştiricileri Konferansı GDC 2020 gibi etkinliklerin iptal edilmesine neden olan Corona virüsü, geçtiğimiz günlerde pek çok büyük firmanın fabrikalarını kapatmasına da yol açmıştı.

Bu noktada LG ve Samsung gibi teknoloji devlerinin ardından otomobil sektöründe hizmet veren Ferrari de fabrikalarını geçici bir süreliğine kapattığını açıkladı.İtalya merkezli lüks otomobil üreticisinin yaptığı açıklamada, yol araçlarının yanı sıra Formula 1 fabrikasının da en azından iki hafta süreyle çalışmalarına ara vereceği belirtildi.

Ayrıca Firma, alınan bu karar sonucu çalışan sağlığının gözetildiğini ve bu doğrultuda böyle bir karara varıldığını da duyurdu. Öte yandan fabrikanın kapalı kaldığı süre boyunca bazı personellerin çalışmalarına evden devam edeceği de söyleniyor.

 

Related posts

Kia Hindistan’da Yeni Üretim Merkezi Açtı!

Mutlu Sefa

İşte Almaya’da yılın otomobilleri

Fatih Akgün

CES 2020’de Yerli Otomobil Rüzgarı! TOGG Ceo’su, Yerli Otomobili Dünyaya Anlattı

Fatih Akgün

Yorum Yap