Teknolojix Haber
OTOMOBİL YAŞAM

Fiat Chrysler, maske üretecek

Bir süredir dünya gündemini meşgul eden corona virüsü ile ilgili bazı şirketler yeni adımlar atmaya devam ediyor. Fiat Chrysler’da onlardan biri. Fiat Chrysler, corona virüsü salgını nedeniyle maske üretimine başlayacağını açıkladı.

Şirketin bu hafta Çin’de yer alan fabrikalarındaki üretim kapasitesi artırıldı. Üretimin gelecek hafta başlayacağını belirten yetkililer, dağıtım konusunda ABD, Meksika ve Kanada’ya odaklanacaklarını açıkladı.

Ayda 1 milyon maske üretimi yapılacağının altını çizen şirket yetkilileri, üretilen maskelerin kolluk kuvvetleri, sağlık personelleri ve itfaye çalışanlarına bağışlanacağını belirtti.

CEO Mike Manley, ” İlk yardım ekiplerimizi ve sağlık çalışanlarımızı korumak hiç bu kadar önemli olmamıştı. Ventilatör üretimi için verdiğimiz desteğe ek olarak başta sağlık çalışanları olmak üzere insanımızın maske ihtiyacını karşılamak için çalışmalara başladık.” ifadelerini kullandı.

GM, Ford, Volkswagen ve Tesla, corona virüsü sebebiyle artan talebi karşıayabilmek için ventilatör üretimi konusunda çalışmalara başladı. Elon Musk, ventilatörler gibi solunuma yardımcı olacak ekipmanların üretimi konusunda Medtronic şirketi ile görüşmelere başlayacağını açıkladı.

Ayrıca Apple, IBM, Tesla ve Facebook dahil olmak üzere birçok şirkette maske stoklarını bağışlayacağını duyurdu.

Related posts

Ülkemizde Corona Virüsü Testi Yaptırmak ücretli mi?

Fatih Akgün

Aston Martin’den Concorde Çılgınlığı!

Fatih Akgün

Boyner ve YKM Mağazalarını Coronavirüsü Nedeniyle Geçici Olarak Kapatıyor.

Fatih Akgün

Yorum Yap