Teknolojix Haber
İNTERNET

Firefox 75 Yayınlandı!

Mozilla, Firefox web tarayıcısı’ nın yeni sürümünü yayınladı. Firefox 75, adres çubuğuna yapılan geliştirmelerle daha akıcı bir gezinme ve arama deneyimi sunuyor.

Mozilla, Windows, Linux ve macOS gibi desteklenen tüm masaüstü platformları için Firefox 75‘i yayınladı. Şirket, henüz güncelleme ile yapılan değişiklikleri açıklamadı fakat yeni sürüm, Firefox 74 sürümü için yakın zamanda sunulan güvenlik düzeltmeleri de dahil olmak üzere, beta sürümünde test edilen tüm özellikleri içeriyor.

Firefox 75, Mozilla’nın güncellemeleri daha hızlı yayınlama planının ardından gelen ilk kararlı sürüm. Şu anda Mozilla, 4 haftada bir Firefox’un yeni bir ana sürümünü kullanıma sunmayı düşünüyor. Firefox güncellemeleri artık daha hızlı yayınlansa da her yeni sürümde yapılan iyileştirmelerin sayısı azalıyor.

Firefox 75, Mozilla’nın 10 Mart’ta yayınlanan ilk beta sürümünde duyurduğu adres çubuğu geliştirmeleriyle geliyor. Yeni güncelleme kullanıcıların daha az yazarak daha fazlasını bulabilmesini amaçlıyor. Adres çubuğunu artık en sık kullanılan sitelerin bağlantılarını içeriyor.

Yeniden tasarlanan adres çubuğu arayüzü, daha küçük ekranlar için optimize edilmiş, temiz bir arama deneyimi sağlıyor. Sık karşılaşılan tarayıcı sorunlarının çözümleri de artık doğrudan arama önerileri kutusunda sağlanıyor.

Related posts

The Pirate Bay, Geri Döndü!

Fatih Akgün

Marmalade Game Studio marmalet kadar lezettli oyunlar.

Murat Yap

Zoom WhatsApp’a Rakip mi Oluyor

Fatih Akgün

Yorum Yap