Teknolojix Haber
İNTERNET

Firefox 77.0.1 Yayınlandı!

Mozilla, Firefox’un 77. sürümünü askıya almasının ardından yeni 77.0.1 sürümünü yayınladı. Firefox 77.0.1, tarayıcının HTTPS üzerinden DNS protokolündeki bir hatayı düzeltiyor.

Mozilla, keşfedilen bir sorun nedeniyle Firefox 77’nin sunuculara vardıktan kısa bir süre sonra askıya alındığını bildirmişti. Bu sebeple kullanıcılara yeni sürüm sunuluyor. Eski versiyonları kullananlar, Firefox 77.0.1 sürümüne doğrudan tarayıcı üzerinden geçiş yapabilecekler.

HTTPS üzerinden DNS, sağlayıcılardan biri olan NextDNS’te kullanıcı başına 10 istek göndererek DDoS etkisi yaratıyordu ve Firefox 77 sürümünün dağıtımı bu yüzden durdurulmuştu. Firefox’un yeni sürümü, HTTPS üzerinden DNS protokolünün NextDNS de dahil olmak üzere bazı sağlayıcılar için sorunlara neden olabileceğinin açıklandığı bir hatayı konu alıyor.

Firefox 77, web de öne çıkan makaleleri içeren cep önerileriyle birlikte geldi. Firefox’un yeni öneri özelliği yeni sekme açıldığında kullanıcıların karşısına çeşitli kaynaklardan makaleler ve haberler çıkarıyor. Ayrıca WebRender özelliği artık varsayılan olarak orta (<= 3440×1440) ve büyük (>3440×1440) çözünürlükteki ekranlara sahip Nvidia GPU’larda çalışan Windows 10 dizüstü bilgisayarlarda destek sağlıyor.

Related posts

YouTube, Varsayılan Video Kalitesini 480p’ye Düşürdü! Uygulama Türkiye’de de Geçerli

Fatih Akgün

İnternet Alışverişi Yapmadan önce MERSİS numarasına dikkat edin!

Fatih Akgün

IP Adresi Nedir ? IP Adresi Sorgulama ve Öğrenme İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Fatih Akgün

Yorum Yap