Teknolojix Haber
BİLİM

Flaş Haber! ABD 2 Dakikada Sonuç Veren Koronavirüs Testine Onay Verdi Mi?

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), ABD merkezli şirketin geliştirdiği 2 dakikada sonuç veren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testine onay verdi.

FDA’dan yapılan açıklamada, Los Angeles merkezli Bodysphere isimli şirketin geliştirdiği ve 2 dakikada sonuç veren Kovid-19 test kitinin onaylandığı bildirildi.

Açıklamada, söz konusu testin sadece sağlık yetkilileri tarafından yapılabileceği belirtildi.

Bodysphere’den yapılan açıklamada da şirketin, testleri salgının en yoğun görüldüğü bölgelere göndermek için federal ve yerel yönetimlerle iş birliği içinde olduğu vurgulandı.

NEW YORK VALİSİ’NİN KARDEŞİ CNN SUNUCUSU DA KOVİD-19’A YAKALANDI

Öte yandan, ABD’nin en büyük basın kuruluşlarından CNN’de sunuculuk yapan ve New York Valisi Andrew Cuomo’nun kardeşi olan Chris Cuomo da Kovid-19‘a yakalandı.

Twitter hesabından Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyuran Cuomo, son günlerde ateş, titreme ve nefes darlığı gibi belirtileri olduğunu kaydetti.

ABD’deki Kovid-19 salgınının merkezi konumundaki New York’ta yaşayan Cuomo, kendisini evinin bodrumunda karantinaya aldığını belirtti.

Johns Hopkins Üniversitesinin paylaştığı son verilere göre, ABD’de 164 bin 610 Kovid-19 vakası bulunurken, 3 bin 170 kişi de virüs nedeniyle yaşamını kaybetti.

Related posts

Antarktika’daki sıcaklık alarm veriyor…

Meryem ACAR

Etrafımızdaki gezegenlerde günbatımı NE RENK ?

Büşra Seyhan

Afrika’da Yeni Bir Okyanus Oluşuyor!

Nihal Sanlı

Yorum Yap