Teknolojix Haber
YAŞAM

FLAŞ! ‘YKS’ Müfredat Değişikliği

Bakan Selçuk’tan flaş ‘YKS’ açıklaması

Corona virüsü tedbirleri nedeniyle ertelenen sınavlardan biri ise YKS oldu. YKS‘nin 25-26 Temmuz 2020 tarihine ertelendiği açıklanmıştı. Son dakika gelen bilgiye göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, YKS müfredatı ile ilgili bir paylaşım yaptı. Öğrencilerin sorumlu olacağı dönemler açıklandı. Peki YKS konuları neler olacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) ilişkin, “12’nci sınıf öğrencilerimiz; 9, 10, 11’inci sınıf müfredatlarına ek olarak 12’nci sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar” dedi.

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

* YKS’ye hazırlanan öğrencilerimiz de rahat olsunlar. Yüksek Öğretim Kurulu ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığımız ile koordineli bir şekilde tüm önlemleri alıyoruz.

* Buna göre 12’nci sınıf öğrencilerimiz; 9, 10, 11’inci sınıf müfredatlarına ek olarak 12’nci sınıf derslerinin sadece birinci döneminden sorumlu olacaklar” dedi. YKS, 25-26 Temmuz’da yapılacak.

YKS CORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE ERTELENMİŞTİ 

Yükseköğretim Kurumu (YÖK), 20-21 Haziran’da yapılması planlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı (YKS), corona virüsü tedbirleri nedeniyle 25-26 Temmuz 2020’ye ertelenmişti.

YÖK, ayrıca üniversitelerin bahar dönemi eğitim öğretim sürecinin sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürülmesine karar vererek, yüz yüze eğitim yapılmayacağını da açıklamıştı.

Related posts

Coronavirüs Salgını, Bize O Adayı Hatırlattı!

Fatih Akgün

Araştırmalara Göre Okulların Kapatılmasının Salgına Bir Etkisi Olmadı!

Fatih Akgün

Teknoloji gerekliliğini olduğunu Koronavirüs ile bir kez daha kanıtladı !

Fatih Akgün

Yorum Yap