Teknolojix Haber
ROBOTLAR

Flippy Hamburger Mutfak Robotu Daha Verimli Hale Geliyor!

Miso Robotics, seçkin Elite White Castles’daki son pilot çalışmasının ardından bugün hamburger pişirme robotik kolu Flippy’nin yeni bir versiyonunu duyurdu. Robotun sadece Flippy 2 olarak adlandırılan yeni versiyonu, fast food işletmeleri için basit pişirme görevlerini daha da otomatikleştirmek için tasarlandı.

Miso’nun bir makalede belirttiği gibi, orijinal versiyonla ilgili ana personel yorumları, Flippy’nin çiğ gıdanın ilk işlenmesi ve gıda yerleştirme dahil olmak üzere ana pişirme işlevlerinin her iki tarafında da çok fazla insan yardımına ihtiyacı olduğu yönündeydi. Yemek pişirirken yiyecekleri sürekli izleme ve ayarlama ihtiyacının yerini alıyor, ancak ilerleme veya takip konusunda fazla bir şey yoktu.

Miso CEO’su Mike Bell’e göre:

Tüm teknolojiler gibi, Flippy 2 de öncekine göre önemli ölçüde gelişti ve gerçek bir restoranda White Castle’ın gelişimine gerçekten rehberlik etmek için topladığımız bilgiler için son derece minnettarız. “Flippy 2 mutfakta daha az yer kaplıyor ve yeni sepet doldurma, boşaltma ve iade yetenekleriyle üretimi katlanarak artırıyor. Flippy’nin kuruluşundan bu yana amacımız her zaman kusursuz çalışan ve her mutfağa mükemmel şekilde uyan özelleştirilebilir bir çözüm sunmak olmuştur.

Miso, robotun daha kompakt versiyonunun verimliliği önceki modele göre yaklaşık üçte bir oranında artırabileceğini ve çok daha az insan yönetimi gerektirdiğini söylüyor. Pandemi sırasında restoranlar yaygın bir iş sıkıntısıyla karşı karşıya kaldığı için Flippy 2 geliyor.

Related posts

Covid-19’a Karşı Robotlu Önlem

Gizem Uzun

Yıldız Teknopark’ta Sağlık Çalışanları İçin Robot Üretildi

Fatih Akgün

Sony, PlayStation’a Özel Bir Robot İçin Harekete Geçti.

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım