Teknolojix Haber
OYUN

Ford “19 Mayıs Gençlik Ve Spor Yarışı” Düzenliyor

Ford “19 Mayıs Gençlik Ve Spor Yarışı” Düzenliyor

Ford19 Mayıs Gençlik Ve Spor Yarışı” düzenliyor. Tüm dünyayı etkisi altına alarak pandemi haline gelen koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirlerden diğer sektörler gibi yarış sporları da etkilendi. Ford Türkiye sosyal izolasyonda olunan bu günlerde e-spor tutkunlarına sevindirici haberle geldi. Ford Türkiye, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı‘nda Türkiye’nin en yüksek kaliteli dijital motor sporları canlı yayınını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

ralli

Tamamen sanal ortamda gerçekleşecek olan “19 Mayıs Gençlik ve Spor Yarışı” ile e-spor tutkunları ile gerçek ralli pilotlarını buluşturacak. 5 ralli pilotunun sanal ortamda 5 e-sporcu ile kıyasıya mücadele edeceği yarışa Serhan Acar’ın anlatımı ve Yiğit Tezcan’ın yorumları eşlik edecek. Bu heyecan dolu yarış gerçek hayattaki sürüş deneyimini neredeyse birebir simüle edebilen sim racing (sanal yarış) oyunlarının yer aldığı iRacing platformunda gerçekleşecek.

iracing

Gerçekleşecek kıyasıya mücadele  Ford Fiesta’lar ile Rallycross yarış tipinde start verecek. Yarışta Castrol Ford Team Türkiye ralli takımı pilotlarından Murat Bostancı, Ali Türkkan, Ümit Can Özdemir, Emre Hasbay ve Can Sarıhan; E-Spor oyuncuları Mervan Tepelioğlu, Buğra Akpınar, Atakan Tarkan, Ozan Ülkügil ve Emir Aşarı ile mücadele edecek. Hem spor ve gençliğe armağan edilen milli bayramımız 19 Mayıs’ı kutlamak hemde bu zor süreçte topluma destek olmak amacıyla düzenlenen yarış özel bir sanal kortej de gerçekleştirilecek. Yayınlanacak yarışı Ford Türkiye YouTube kanalından 19 Mayıs günü saat 16.00’da canlı olarak izleyebilirsiniz.

Ayrıca Samsung’un Yeni Dergi Uygulaması “SMAG” adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

PlayStation Oyunu Mobil için de Geldi

Fatih Akgün

Oyuncuların rüyalarını süsleyecek Asus Rog Phone 3

Fatih Akgün

Yorum Yap