Teknolojix Haber
OYUN TeknolojiXHaber

Fortnite 2.Bölüm 2.Sezon’daki Gizli Geçitleri Nasıl Kullanabiliriz ?

Oyun severler tarafından ilgiyle oynanan Fortnite’ın yeni teması ajanlar olarak belirlenmiş ve 2.sezon 20 Şubat tarihinde yayına girmişti. Oyunda yer alan ajan temalı görünüşler, silahlar ve ekipmanların yanında gizli geçitler de oldukça sevildi. Yeni özelliğin nasıl kullanıldığını ve bu gizli geçitlerde nasıl saklanılacağını merak ediyor musunuz ? Yazımızın devamında bütün soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Oyun severlerin favorilerinden olan ve merakla beklenen Fortnite Bölüm 2’nin ikinci sezonu geçen hafta resmi olarak yayına girdi. Sınırlı içerik güncellemeleriyle geçen bölümlerden sonra, Fortnite oyuncuları gelen değişiklikleri ve yenilikleri sevmiş gibi görünüyor. Yeni sezonun teması gizli ajan olarak göze çarpıyor ve oldukça ilgi çekici grafiklere sahip oyun zaman zaman James Bond esintileri de taşıyor. Oyuncular hâlâ oyundaki tüm özellikleri keşfetmeye çalışırken sırlar ve ödüllerle dolu bölümün bir önemli noktası da gizli geçitler.

Oyunda bulunan yeni gizli geçitler tüm güvenli ev konumlarında bulunabiliyor. Ancak yeni gizli geçitler, eski bölümlerin aksine bu kez içinde dolaşabileceğiniz havalandırmalar değil, taşınabilir tuvaletler ve damperler olarak gizlenmiş durumda. Yapılan yorumlara baktığımızda bu mücadeleyi bitirenlerin bu sezonun en iyi Fortnite gizemlerinden en önemlilerinin kilidini açmaya biraz daha yakın olacağını anlıyoruz.

Peki gizli geçitlerde nasıl saklanılır?

Gizli bir geçit varsa ona yaklaşıp ‘Gizle’ butonu göründüğünde E tuşuna basabilir ve kendinizi gizleyebilirsiniz. Daha sonra bir tünelden yakındaki yeni bir yere taşındığınızı göreceksiniz. Yarışmayı tamamlamak içinse bunu üç farklı oyunda yapmanız gerekecek.

Oyunun en uzun sezonu olan 2. Sezon 10 GB’lık bir güncellemeyle geldiğini de belirtelim. Yeni sezonda ayrıca helikopterle uçulabileceği hakkında sızıntılar olsa da oyun içinde şu an helikopter yok gibi görünüyor. Oyuncular iki tane ajandan birini seçme hakkına sahipler. Hayalet (Ghost) ya da Gölge (Shadow). Haritanın çeşitli bölgelerindeki görevler tamamlanarak ‘Keycard’ denen anahtar kazanılabiliyor. Keycard ise gizli sığınakları açmak için kullanılıyor.

Oyuncular görevleri tamamlayarak ve oyunun içerisinde ilerleyerek puan kazanıyor ve bu puanları çeşitli ödülleri almak için kullanabiliyorlar. Yayınlanmasının üzerinden daha 1 hafta geçmesine rağmen oldukça ilgi gören ve sevilen oyunla alakalı gelecek haberleri ve yorumları sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 

Related posts

Luppo fenomeni bulundu! İşte gerçekler

Fatih Akgün

Apple’da Coronavirus Yüzünden Yara Aldı

Fatih Akgün

PlayStation Store, İnanılmaz İndirimleri Kullanıcılarına Sundu

Fatih Akgün

Yorum Yap