Teknolojix Haber
OYUN

Fortnite artık Google Play Store’da!

Tüm zamanların en popüler hayatta kalma oyunu olmayı başaran Fortnite için, Epic Games tarafından Android kullanıcılarına bekledikleri müjde geldi. Google ile gelir paylaşımı konusunda anlaşamayan ve Fortnite oyununu harici kaynaklar üzerinden Android platformuna sunmaya çalışan Epic Games, Google ile anlaşmazlığına son verdi. Oyunu sonunda Google Play üzerinden yayınlamaya başladı.

Epic Games, geçen yıl The Verge sitesine verdiği bir yayında Google’dan, Google’ın yüzde 30’luk ücretinin yüzde 50’nin üzerinde pazar payına sahip olan bir dağıtım platformu için yasadışı olduğunu öne sürmüştü. Uygulama içi satışlar için Google’ın ödeme servisini kullanma şartını kaldırmasını talep ettiklerini belirtmişti.  Google ise bunu reddetmişti.

Epic Games, Google’ın Google Play Store dışındaki uygulamaları koyduğu dezavantajlı durum nedeniyle konuya bakışını değiştirdi ve Fortnite’ı resmi Android uygulama mağazasından dağıtmaya karar verdi.

Android Kullanıcılarına Fortnite müjdesi!

Fortnite ilk çıktığından PC oyuncularının vazgeçilmezi haline gelmişti. Ancak daha sonra oyunun rakibi PUBG‘nin iOS ve Android platformuna giriş yapması Fortnite’ı da harekete geçirmişti. PUBG ve Call of Duty: Warzone ile beraber en çok beğenilen oyunlardan biri olan Fortnite, Epic Games’in Google ile anlaşmasının sonucunda nihayet Google Play Store‘daki yerini aldı.

Daha öncesinde oyuncular oyunun resmi internet sitesinden QR kod okutup telefonlarına APK dosyası indirmeleri gerekiyordu. Ancak Google Play ile bu yönteme gerek kalmadı. Oyuna gelen güncellemeleri her seferinde kod okutup indirme dönemi de böylelikle sona ermiş oldu.

Android 7.1 ve sonraki sürümlerde çalışabilen Fortnite, şu anda PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC ,iOS ve Android gibi mobil cihazlarda da oynanabilir durumda.

Fortnite’ı Google Play Store’dan  buradan indirebilirsiniz.

Related posts

PlayStation 5 ve Xbox Series X’in Çıkış Tarihi, Corona Virüsü Nedeniyle Ertelenebilir

Fatih Akgün

DOOM Eternal’ın oyun modlarını tanıtan yeni fragmanı çıktı!

Fatih Akgün

Türkiye’nin İlk Kadınlar Espor Ligi Zula’dan!

Yorum Yap