Teknolojix Haber
UYGULAMA

Fotoğraf Düzenleme Uygulaması VSCO, Kamera Şirketi Satın Aldı

Video düzenleme konusunda da fotoğraf düzenlemede olduğu gibi ilerlemek isteyen VSCO, video kamera şirketi Rylo’yu satın aldı.

Rylo, 360 derece kamerasıyla ün kazanmış bir markaydı ancak yeni gelişmeler dolayısıyla Rylo, artık sadece mobil video düzenleme özellikleri üzerine çalışacak ve yeni kamera üretmeyecek. Artık sadece eskiden üretip satışa çıkarmış olduğu ürünlere destek sunacak.

Rylo’nun iki kurucusu VSCO’ya geçiş yapacak. Bu kuruculardan biri olan Alex Karpenko, Instagram tarafından satın alınan video kayıt uygulaması Luma Camera’yı geliştirmişti. Sonradan Instagram’ın hızlandırılmış çekim uygulamasına yardım için kolları sıvadı. Diğer eş kurucu Chris Cunningham ise Apple’da 5 sene boyunca mühendislik yaptı ve burada iLife, Aperture ve iPhoto üzerinde çalıştı.

VSCO’nun video alanında kaydettiği gelişmelerden bahseden CEO ve eş kurucu Joel Flory,“Geçtiğimiz sene içerisinde VSCO’nun video düzenleme alanındaki başarısının iki katına çıktığını gördük ve GIF üretme uygulamamız olan DSCO ise hâlâ en çok tercih edilen ürünlerimizden biri. Kullanıcılarımızın yaratıcı şekilde kendini ifade etmelerini, hikâyelerini anlatmalarını sağlayacak yöntemler ve daha fazla video aracı istediği gayet açık” ifadelerini kullandı.

Video özelliklerini kullanıma sunan yıllık aboneliğin fiyatı 20 dolar olacak

VSCO getireceği yeni video özelliklerini kullanıma açacakları zaman onlardan faydalanabilmek için uygulamaya üye olmak gerekecek. 2 milyondan fazla ücretli kullanıcıya sahip VSCO’nun yıllık fiyatı 20 dolar. Aylık fiyatı ise 5 dolar.

Related posts

Instagram’a yeni özellik geliyor!

Yağmur Kübra Yazıcı

WhatsApp kendini imha eden mesaj özelliğini test etmeye başladı.

Fatih Akgün

2020’nin 3. Çeyreğinde En Çok Hangi Uygulamalar İndirildi??

M. Büşra Kaya

Yorum Yap