Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Galaxy Watch Active 2’nin EKG özelliğini etkinleştirecek güncelleme gecikecek

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre Galaxy Watch Active 2 modelinin en çok beklenilen özelliği ertelendi.

Samsung geçtiğimiz senenin eylül ayında Galaxy Watch Active 2 modelini EKG sensörleri ile satışa sunmuş ancak bu özelliğin kendisinin kullanılabilirlik tarihini 2020 yılının ilk çeyreği olarak açıklamıştı.

2020 yılının ilk çeyreğini geride bırakmamıza birkaç gün kalmışken, şirketin yetkililerinden konu hakkında açıklama geldi.

Yapılan açıklamaya göre söz konusu özellik hala geliştirilme aşamasında bulunuyor ve bir noktaya varması için önümüzde hala küçük bir süreç daha bulunmakta. Önceki açıklamaların aksine bu defa özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Kısaca EKG, kalp atışlarının elektriksel aktivitelerini ölçen bir testtir. Kalp atışlarınızın düzensiz olup olmadığı ya da kalbin bir bölümünün aşırı büyümüş olduğu, fazla çalıştığı gibi bilgileri sunabilir. Tabii akıllı saatlerde yer alan bu özelliğin tıbbi tanı koyucu nitelikte olmadığını ve ön fikir niteliği taşıdığını vurgulamakta fayda var.

Bosanski jezik

Odgoda funkcije ECG-a!

Samsung je lansirao Galaxy Watch Active 2 sa EKG senzorima u septembru prošle godine, ali je najavio datum dostupnosti ove opcije u prvoj četvrtini 2020. godine. Iako je prva četvrtina 2020. godine, iza nas, stigla je izjava kompanije. Prema izjavi, ova opcija je još uvijek u fazi razvoja i još je mali proces pred nama da bismo dostigli postavljeni cilj. Ukratko, EKG je test koji mjeri električne aktivnosti otkucaja srca. To može pružiti informacije poput toga da li je vaš otkucaji srca nepravilan ili je dio srca zarastao, preopterećen. Naravno, korisno je naglasiti da ova značajka u pametnim satovima nije medicinska dijagnostika i da ima preliminarno mišljenje.

Related posts

VR Teknolojisi ile Eğitim Yeniden Şekillenecek

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

HONOR Magic Earbuds Özellikleri ve Fiyatı!

Google Glass (Gözlük) Explorer Edition için Son Güncelleme Geliyor

Fatih Akgün

Yorum Yap