Teknolojix Haber
YAZILIM

Gamer PC’lerde mutlaka olması gereken özellikler

Sürükleyici ve kusursuz bir oyun deneyimi için gamer bilgisayarlarında mutlaka olması gerekenler. Oyunun en heyecanlı yerinde donan veya ısındığı için kapanan bir bilgisayar, gamer’ların en büyük kabusudur. Peki, oyun keyfinin yarıda kesilmemesi için bilgisayar alırken nelere dikkat etmen gerekir? Oyunun en heyecanlı yerinde donan ya da ısındığı için kapanan bir bilgisayar, gamer’ların hiç hoşlanmadığı durumlardır. Bu üzücü sahneleri yaşamamak için çok iyi bir bilgisayara sahip olmak şart! Peki, oyun keyfinin yarıda kesilmemesi için bilgisayar alırken nelere dikkat etmek gerekir? Gamer PC’lerde mutlaka olması gereken özellikler

Hiçbir şey seni durmamalı

Oyunun her etabında eşit güç sarfiyatından söz edebilmek elbette mümkün değil. Bazı noktalarda daha yüksek güce ihtiyaç duyulabilir. Yüksek gücü taşıyamayan bir bilgisayar, oyun keyfini yarıda bırakır. Bu nedenle dinamik güç özelliğine sahip bir bilgisayar edinmen gerekiyor. Çünkü dinamik güç özelliği bulunan bir bilgisayar; oyunun o anda ne kadar güç tükettiğine bağlı olarak CPU ve GPU’ların vat miktarını yönetir ve FPS’nin en yüksek seviyeye çıkmasını sağlayabilir. Böylelikle oyun performansındaki iyileşmeleri net bir şekilde hissedebilirsin.

Her zaman seni ileriye taşımalı

Grafik yoğunluğu olan oyunlarda donmalar kaçınılmazdır. Daha hızlı ve yüksek performanslı bir oyun deneyimi yaşamak için; bol depolama alanı sunabilen ve 9. Nesil Intel® Core™ i7 işlemcisi olan  bir bilgisayarı tercih edebilirsin. Böylelikle beklemeden ve asla kesintiye uğramadan oyun keyfinin tadını varabilirsiniz.

Konforunu düşünmeli

İyi bir oyuncu, zaman ve mekan engeline takılmayı asla sevmez. “Çok doğru; ama keyifli bir oyun performansını sadece masaüstü bilgisayarlarda yaşayabiliyorum” dersen, önyargılarını kıracak laptopların varlığından da haberdar etmek isteriz. Son teknoloji ürünü bu laptoplar; masaüstü sınıfı ekran kartı performansları sayesinde sürekli hareket hâlinde olmana ve kendini geliştirmene izin verir. Ergonomik yapısı ve kolay taşınabilir olmasıyla da konfor alanını genişletebilir.

Eğlenceni yarı yolda bırakmamalı!

Yüksek performansla çalışan bilgisayarların, standart özelliklere sahip bilgisayarlara göre çok daha hızlı ve fazla ısınması gayet normal bir durumdur. Ancak bilgisayarın sadece bir bölümü ısınıyor ve ısınmaya bağlı kapanıyorsa o zaman bir sorun var ve kendini gösteriyor demektir. Oyunun en heyecanlı yerinde bu tatsız durumu yaşamamak için seçeceğin bilgisayarda performans kontrol özelliğinin olmasına dikkat ediniz. Çünkü bu özellik sayesinde; bilgisayar fanlarının dönüş hızı ısınma ve performans durumuna göre ayarlanır, böylelikle oyun keyfin yarıda kalmamış olur.

Gamer PC'lerde mutlaka olması gereken özellikler
Gamer PC’lerde mutlaka olması gereken özellikler

Gamer’ların favorisi: OMEN 15

İnce yapısınadan çok gücüyle dikkat çeken OMEN 15 SKU (15-dh0006nt) , güçten fedakarlık yapmadan portatif bir cihaz arayan ciddi oyuncular için birebirdir. Masaüstü PC seviyesinde performans sunan OMEN 15 Dizüstü PC ile oyuncular oyunlarını her yerde ve en iyi şekilde oynayabilecekler ve becerilerini de geliştirebilecekler.
OMEN 15 Laptop ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız

OYUN BİLGİSAYARI OYUNSUZ OLMAZ. OYUN HABERLERİMİZ İÇİN TIKLAYIN.

 

 

Related posts

Bluetooth’ta, Milyarlarca Cihazı Doğrudan Etkileyen Büyük Bir Tehlike Ortaya Çıktı!

Fatih Akgün

Google Maps artık çok daha hızlı ve çok daha canlı

Fatih Akgün

Bilgisayar ve Oyunlar Sorun Ne?

Fatih Akgün

Yorum Yap