Teknolojix Haber
MOBİL

Gelecek iPhone’ların, Sıra Dışı Şarj Yeteneği!

iPhone’lar, Bu Sıra Dışı Şarj Yeteneğine Sahip Olabilir?

Gelecek nesil iPhone‘lar MacBook‘ları veya MacBook‘lar iPhone‘ları kablosuz olarak şarj edebilir mi? Apple‘ın iddialarına göre evet!

Bir sonraki iPhone‘ununuz ya da MacBook‘unuz, diğer Apple cihazlarını, üst düzey Android telefonların yapabildiklerine benzer şekilde şarj edebilir. Zira Apple, aldığı ters kablosuz şarj patent örneğine göre bu yöntemi cihazlarına uygulamayı düşünüyor.

Apple, son iPhone 11 modellerinde de ters şarj özelliği sunmadı. Aslında ortaya çıkan raporlara göre iPhone 11 serisi ters kablosuz şarj için gerekli donanıma sahipti. Ama yazılım yoluyla nedense bu engellenmiş. Bazı teknolojiler konusunda Android cihazların bir hayli gerisinde kalan ABD’li şirket, neyse ki bir sonraki telefonunda kablosuz ters şarj teknolojisini benimseyecek gibi görünüyor. Bu özelliğiyle beraber iPhone ile diğer cihazları da şarj etmek mümkün olacak.

Böylece iPhone ile Apple Watch‘u şarj etmek mümkün olabilecekken, MacBook cihazlarını da veya -tam tersi şekilde- diğer Apple cihazlarının kablosuz şarj yeteneklerini konuşturabilecek olan Apple, böylece rakiplerini de nispeten yakalamış olacak.

Related posts

WhatsApp kendini imha eden mesaj özelliğini test etmeye başladı.

Fatih Akgün

Redmi Wi-Fi 6 Router Yanlışlıkla Satışa Çıkartıldı

Fatih Akgün

Corona Samsung’u da Kötü Etkiledi.

Fatih Akgün

Yorum Yap