Teknolojix Haber
MOBİL ÜRÜN İNCELEME

Geliyor! Apple Watch EKG Özelliği Türkiye‘de Kullanıma Sunulacak….

 

Macbook Air 2020 ve iPad Pro 2020’yi piyasaya süren Apple’ın iOS 13 ve iPadOS 13.4 güncellemelerini 24 Mart‘ta yayınlayacağını sizlere duyurmuştuk. watchOS 6.2 güncellemesi de bu tarihte yayınlanacak ve ülkemiz için sevindirici bir gelişme yaşanacak. Apple Watch EKG Türkiye‘de kullanıma sunulacak.

Apple tarafından yapılan açıklamada “Yeni Zelanda, Şili ve Türkiye’deki Apple Watch kullanıcılarını önümüzdeki hafta watchOS 6.2 kullanıma sunulduktan sonra EKG özelliğinden yararlanabilecek” ifadesi kullanıldı.

WatchOS 6.2 ile Apple Watch EKG Türkiye’ye geliyor!

Elektrokardiyografi kısa adıyla EKG, “kalp kasının ve sinirsel iletim sisteminin çalışmasını incelemek üzere kalpte meydana gelen elektriksel faaliyetin kaydedilmesi” olarak tanımlanıyor. Bu özellik sayesinde geçtiğimiz dönemlerde Apple Watch’ın dünya genelinde birçok kişinin hayatını kurtardığını gördük.

Watch ile EKG çektiğinizde çıkan sonucu PDF olarak dışarı aktararak doktorunuza göndermeniz mümkün. Hali hazırda bir sağlık sorunu ile karşı karşıyaysanız, saat hastaneye gitmeniz / acil servis çağırmanız konusunda sizi uyarıyor.

Tabi, Apple herhangi bir rahatsızlık yaşadığını hisseden kullanıcının en kısa sürede hastaneye gitmesi gerektiğinin altını çiziyor. Saat ile EKG çekmek istediğinizde “Watch kalp krizini saptamaya çalışmaz” ifadesi vurgulanıyor.

Related posts

Akıllı telefon ekranları artık kırılmayacak, nasıl mı?

Büşra Seyhan

MacBook Pro’dan Dokunmadan Dokunmatik !

5G göremeden 6G için Çin’den açıklama geldi

Fatih Akgün

Yorum Yap