Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL YAZILIM

General Motors’un Yeni Yazılımı Ultifi

Bir yazılım şirketine genişlemek için ilk büyük hamlesinde General Motors, yarattığı Ultifi adlı yeni bir yazılım platformunu tanıtıyor.

Otomobil üreticisi General Motors, 2023 model yılından başlayarak bazı içten yanmalı ve elektrikli araçlara Ultifi koymaya başlayacak. Bunun tüketici sadakatini artırması ve otomobil satışlarının ötesinde gelir için yeni kanallar açması bekleniyor.

Yazılım stratejimizde bir adımdır

GM’in yazılım tanımlı araçlardan sorumlu başkan yardımcısı Scott Miller, Eylül Ayında yaptığı açıklamada , “Ultfi, yazılım stratejimizde büyük, büyük bir adımdır ” dedi. “Bugün, arabalar yazılım tarafından etkinleştiriliyor, Arabalar Ultifi tarafından tanımlanacak.”

 

Eşsiz Bir Platform

Geçen hafta, GM’nin yenilik ve büyümeden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Alan Wexler, GM’in araçlarının yalnızca, tüketicilere sürüşün ötesinde hizmetler sunmak için GM tarafından geliştirilen yazılımları sunmak için eşsiz bir platform olacağını söyledi. Bu hizmetler daha sonra evlerinde ve hayatlarının diğer alanlarında kullanılabilir. Wexler, GM’nin yeni iş modelini “tekrarlanan gelir yaratan abonelik hizmetleri sunmak için potansiyel bir oyun değiştirici” olarak nitelendirdi.

Related posts

Sabiha Gökçen Havalimanı, Çevre Dostu Bina Sertifikası Almaya Hak Kazandı

Yasemin ACAR

Steampunk EV-1: Ahşaptan Yapılmış 425.000 Liralık Elektrikli Motosiklet Yapılıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap