Teknolojix Haber
YAZILIM

GitHub artık ekipler için ücretsiz (Bosanski jezik)

GitHub tarafından yapılan duyuruyla çekirdek özelliklerin hepsi ücretsiz hâle getirildi.

Ücretsiz hâle gelen özellikler arasında en çok dikkat çekenler sınırsız özel repo desteği ve sınırsız ortak çalışana izin oldu. Bu özellik, GitHub’ı ticari kazanç elde eden projelerde kullananlar için de ücretsiz hâle getirildi. GitHub‘ın önemli özelliklerinin ücretsiz olmasının ardından şirketin otomasyon odaklı platformu olan GitHub Actions üzerinde aylık 2.000 dakikaya kadar kullanımlar da tamamen ücretsiz oldu.

Amerika Birleşik Devletleri, California merkezli olan ve 2008 yılında kurulan GitHub, yazılım geliştiricilerinin sık sık ziyaret ettiği bir kod paylaşım platformu. Yazmış oldukları kodları ve programları GitHub üzerinde paylaşan geliştiriciler, diğer geliştiricilerin bu dokümanları kullanarak işlerini kolaylaştırmasını sağlıyor.

GitHub’ın ekipler için ödeme planı, bugüne kadar ekip üyesi başına 9 dolar ücretlendirme politikasına sahipti. Temel özelliklerin herkes için ücretsiz hâle getirildiğini içeren açıklamaları ile GitHub’ın ekipler için olan ödeme planının fiyatında da indirim gerçekleştirildi. GitHub Ekip planı, ekip üyesi başına 4 dolar olacak şekilde yeniden düzenlendi.

Usluge GitHub od sada su besplatne

Uz najavu koju je dao GitHub, osnovne usluge postale su besplatne.

Među značajkama koje su postale besplatne, najistaknutije su bile neograničena podrška privatnog repoa i neograničeni saradnici. Ova je značajka također besplatna za one koji GitHub koriste u projektima s komercijalnom zaradom. Nakon što su važne značajke GitHub-a besplatne, upotreba do 2.000 minuta mjesečno na GitHub Actions-u, kompanijinoj platformi za automatizaciju, potpuno je besplatna.

GitHub, sa sjedištem u Kaliforniji, Sjedinjene Države, osnovan je 2008, platforma za dijeljenje koda koju programeri softvera često posjećuju. Programeri, koji dijele kodove i programe koje su napisali na GitHub-u, omogućuju drugim programerima da olakšaju njihov rad pomoću ovih dokumenata. Raspored plaćanja GitHub-a za timove do danas je iznosio 9 USD po cijenama članova tima. Uz objašnjenja da su osnovne karakteristike besplatne za sve, snižena je i GitHub-ova snižena cijena za timove. 

Related posts

macOS Catalina 10.15.4 Güncellemesi Yayınlandı!!

Fatih Akgün

PyroCMS nedir?

Zeliha Kutlu

Windows 10 Güncelleştirme Sorunu Nasıl Çözülecek?

Fatih Akgün

Yorum Yap