Teknolojix Haber
OYUN

God of War 5 Hakkında Bilinenler; Çıkış Tarihi, Hikayesi, Thor Söylentileri

God of War 5 Hakkında Bilinenler; Çıkış Tarihi, Hikayesi, Thor Söylentileri

God of War 4’ün piyasaya çıkmasının üzerinden bir yıl geçmişken hayranları, serinin beşinci oyunu için şimdiden gün sayıyorlar. God of War 5 için bu zamana kadar ortaya çıkan tüm bilgileri serinin hayranları için bir araya topladık.

God of War, PlayStation 2’den beri Sony’nin en önemli oyunlarının başında yer alıyor. Mitolojiden ilham alan oyun, üst düzey hikayesi ve oynanabilirliği ile rakiplerinin karşısında yer alıyor. İlk oyunun yayınlanmasının üzerinden 14 yıl geçti ancak, God of War’ın hayran kitlesi her geçen gün büyümeye beklentileri artmaya devam ediyor.

God of War serisinin dördüncü oyunu God of War 4, 2018’de Yılın En İyi Oyunu ödülünün sahibi oldu. God of War 4’de Kratos ve oğlu Atreus’un mücadelesini oynadık. Ancak oyunun hayranları God of War 4’ün serinin önceki üç oyununun gerisinde kaldığını düşünüyorlar.

God of War yapımcısı Santa Monica Studio, dördüncü oyunun ardından oyunun geliştirilmesine dair yeni bir unvanı içeren bir iş ilanı yayınladı. Oyun stüdyosu, 2020 yılında piyasada olacak PlayStation 5 için yeni bir God of War geliştiriyor olma ihtimali çok yüksek.

God of War 5 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Santa Monica Studio ve Sony Interactive Entertainment, God of War serisinin yeni oyununun ne zaman yayınlanacağı hakkında bir bilgiyi malesef vermediler. Yine de önümüzdeki bir ya da iki yıl içerisinde yeni bir oyun için fragmanın yayınlanması muhtemel.

Son God of War oyunun geliştirilmesi beş yıl sürmüştü. Oyunun yöneticilerinden Cory Barlog, Kotaku’ya yaptığı açıklamada bu beş yıllık zamanın epey büyük bir kısmının oyun motoru ve diğer emek isteyen süreçlere ayrıldığını ve God of War’ın geliştirici ekibinin yeni bir oyun için yapması gereken, oyunun motorunu PlayStation 5 için optimize edilmesi gerektiğini belirtti.

Ortaya çıkan söylentilere göre God of War 5 2021 yılının Nisan ayında PlayStation 5‘e özel olarak piyasaya sürülebilir.

God of War 5 oyunu için açılan yeni geliştirici iş pozisyonu

Santa Monica Studio, 14 Haziran’da God of War (2018) oyunu hakkında bilgiye sahip ve savaş sistemi, mekaniği ve düşmanları ile ilgili de bilgi sahibi olan bir “Kıdemli Savaş Tasarımcısı” için iş ilanı verdi. Oyun stüdyosunun bu ilanı halen daha mevcut. Ancak ilanda bulunan “God of War (2018)” kaldırılmış durumda.

Kratos vs İskandinav

God of War 4’ün sonunda Kratos, İskandinav Işık Tanrısı Baldur ile karşı karşıya kalıyor. Kratos’un savaşı kazanmasından sonra, Kratos ve Atreus, Kratos’un eşi Faye’nin küllerini Jotunheim’in zirvesinden saçmak üzere yola çıkıyor. Oyun sonunda Faye’nin Atreus,’u Laufey ismi ile çağırdığını duyuyoruz. Bu isim ise bizi İskandinav mitolojisinde bir tanrı olan Loki’ye ulaştırıyor.

Yolu İskandinav tanrıları ile de kesişen Kratos’un beşinci oyunda Thor ile karşı karşıya gelmesi bekleniyor. Oyunun sonundaki bir sahne de bu mücadele için delil olarak gösteriliyor.

God of War hayranları yeni God of War oyunu için biraz daha bekleyecek gibi görünüyor. En azından PlayStation 5 piyasalara çıkmadan yeni bir God of War oyunu görmeyeceğimize kesin gözüyle bakabiliriz. Ancak bu defa yeni bir God of War oyunu için beş yıl daha beklememiz gerekmeyecek gibi görünüyor.

Related posts

Türk Yapımı Curse of Anabella Satışta Yerini Aldı

Fatih Akgün

Steam’in Yarış Oyunu ve Şaşırtan F1 2019 Kampanyası

Fatih Akgün

Harry Potter: Puzzles & Spells Android ve iOS İçin Yayınlandı!!!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap