Teknolojix Haber
İNTERNET

GoDaddy’de Veri İhlali!

GoDaddy Veri İhlali Bildiriminde Bulundu

GoDaddy, bazı müşterilerine yetkisiz bir tarafın web barındırma hesabı kimlik bilgilerini, SSH üzerinden barındırma hesaplarına bağlanmak için kullandığını bildirdi.

Güvenlik olayı, şirketin güvenlik ekibi GoDaddy’nin sunucularının bir alt kümesinde şüpheli bir etkinlik keşfettikten sonra 19 Ekim 2019’da gerçekleşti.

GoDaddy, dünyanın en büyük etki alanı kayıt şirketi ve dünya çapında yaklaşık 19 milyon müşteriye hizmet sunan bir web barındırma şirketidir.

Barındırma Hesabı Şifreleri Sıfırlandı

Etkilenen müşterilere gönderilen bildirim mektubunda GoDaddy, “Soruşturma, yetkisiz bir kişinin barındırma hesabınızdaki SSH’ye bağlanmak için kullanılan giriş bilgilerinize erişebildiğini buldu .”

Şirket, etkilenen hesapların barındırılmasına herhangi bir dosya ekleyen veya değiştiren saldırganların henüz tespit edilemediğini söyledi.

Ayrıca, şirket etkilenen kullanıcılara olayın bir parçası olarak yalnızca barındırma hesaplarının etkilendiğinden emin olurken, ana GoDaddy hesaplarına saldırganların erişemediğinden emin oldu.

GoDaddy, Potansiyel olarak yetkisiz erişimi önlemeye yardımcı olmak için barındırma hesabı giriş bilgilerinizi proaktif olarak sıfırladıklarını söyledi.

 

Related posts

Spotify ve Apple Music Özelliği Şimdi De YouTube Music’te

M. Büşra Kaya

Tıp Eğitimi Artık Uzaktan da Yapılabiliyor!!!

Fatih Akgün

Güney Kore’den Facebook’a 6 milyon dolar ceza

Vildan Çelik

Yorum Yap