Teknolojix Haber
İNTERNET SEKTÖREL YAŞAM

Google 22. doğum gününü kutladı

Google 22. doğum gününü kutladı

27 Eylül  2020′ de  dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google 22. doğum gününü kutladı . Ana sayfasında yer alan Doodle ile kutlayan

Google ilk ne zaman kurulmuştu? İşte Google hakkındaki detaylar…

Geçmişten bugüne ana sayfasında birçok özel günün hatırlatmasını yapan Google kendi yaşını kutladı. Dünyada bir milyardan fazla arama ve veriye sahip olan gelişmiş teknolojisiyle dev hizmet sunan Google 22 yıldır hizmet veriyor.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde kurulan Google, 19 Ağustos 2004 yılında halka arz edildi. Dünyadaki bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmek olan misyonuyla 22 yıldır dev bir hizmet sunuyor.

GOOGLE KURUCULARI KİMLERDİR?

Google şirketi, Larry Page ve Sergey Brin tarafından, Stanford Üniversitesi’nde doktora öğrencisi iken araştırma projesiyle başlıyor. İkili ise ‘Google Guys’ olarak anılıyor. Google şirketi 1998’de resmen kurulduktan sonra Stanford Üniversitesi’nde doktora yapan bir öğrenci olan Craig Silverstein, ilk çalışan olarak işe alınıyor.

2006 yılında ‘Google’ kelimesi resmi olarak Oxford sözlüğüne eklendi. Google, 2005 yılından bu yana doğum gününü 27 Eylül gününde kutluyor.

Kaynak :NTV

Related posts

Microsoft Teams, Büyüyor! Günlük 75 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Fatih Akgün

Yerli Oto Heyecanı Zirvede

Fatih Akgün

Üç Türk Mühendis Tarafından Geliştirilen Panel: Taksipan

Fatih Akgün

Yorum Yap