Teknolojix Haber
İNTERNET

Google 49 Chrome Uzantısını Kaldırdı!

 İnternet devi Google, Kripto para cüzdanı uygulamalarını taklit eden ve kullanıcıların özel anahtarlarını çalmayı hedefleyen 49 Chrome uzantısını Web Mağazası’ndan kaldırdı.

Kripto para cüzdanı türlerinden biri olan web tabanlı cüzdanlar, bir tarayıcı arayüzü ile blockchain ağlarına erişim imkanı veriyor fakat Google Chrome’ da tespit edilen kötü amaçlı uzantılar, kullanıcıların web tabanlı cüzdanlar karşısında dikkatli olması gerektiğini gösteriyor.

Google, yasal kripto para birimi cüzdan uygulamaları olarak görünen ancak içinde kullanıcıların özel anahtarlarını çalmak amacıyla kötü amaçlı kodlar içeren ve Ledger, MyEtherWallet, Trezor ve Electrum gibi popüler kripto para cüzdanı uygulamalarını taklit eden 49 Chrome uzantısını Web Mağazası’ndan kaldırdı.

MyCrypto platformunda Güvenlik Direktörü tarafından keşfedilen uzantıların arkasında Rusya merkezli bir grubun olduğu tahmin ediliyor. Grubun, yalnızca yüksek değerli hesaplardaki dijital varlıkları çalmakla ilgilendiğini düşünen Denley, yakın zamanda kamuoyuna açıklanmış bazı hırsızlık vakalarının söz konusu uzantılarla ilişkili olduğunu ifade ediyor.

Related posts

5. DE- CIX İstanbul Zirvesi 2020

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Google sayesinde 22 yıl önce kaybolan adam bakın nasıl bulundu

Fatih Akgün

Spotify’den Beklenen Güncelleme Kullanıma Başlandı; İşte Spotify-Podcast

M. Büşra Kaya

Yorum Yap