Teknolojix Haber
MOBİL

Google, Android 11’in 4. Önizleme Sürümüyle Getirdiği Yeni Özellikler!

Google, Android 11’de bildirimleri daha etkileşimli ve kullanışlı hale getirmek için yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Google, Android 11’in 4. geliştirici önizleme sürümüyle birlikte sohbet bildirimlerinde kulllanımı kolaylaştıracak önemli değişiklikler gerçekleştirdi. Buna göre Android 11 ile birlikte kullanıcılar parmaklarını sohbet bildiriminin üzerinde basılı tutarak yeni işlevler için kısayollara ulaşabilecekler.

Geçen günlerde Android 11’in 4. geliştirici önizleme sürümünü yayınlayan Google, bildirimler üzerinde değişiklikleri bildirdi. Artık sohbet bildirimleri, üzerine basılı tuttuğunuzda onları farklı konularda yönetmenize yardımcı olacak yeni seçenekler sunuyor. Sohbet bildirimlerinin dışındaki diğer bildirimlerde ise herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Android 11’de sohbet bildirimlerine uzun bastığınızda; kişiyi favorilere ekleyebileceğiniz, bildirimleri erteleyebileceğiniz veya sessize alabileceğiniz seçenekler çıkıyor. Mesaj bilgilerinin yanındaki dişli sembolüne bastığınızda ise uygulamanın bildirim ayarlarına gidiyorsunuz. Fakat sohbet bildirimine gelen yeni özellikler şu anda tam olarak düzgün çalışmıyor. Amacı da beta programlarda ki sorunları tespit etmek.

Yeni bildirim ayarları arasında Facebook Messenger uygulamasından aşina olduğunuz kullanışlı bir özellik de var. “Baloncuk olarak göster” seçeneğine dokunduğunuzda sohbet, Facebook’un mesajlaşma uygulamasında olduğu gibi baloncuk arayüzüne geçiyor. Baloncuğu ekranın istediğiniz yerine taşıyarak anlık ve hızlı bir şekilde mesajlaşabiliyorsunuz.

Related posts

Android için uzun süredir devam eden Google Drive hatası

Fatih Akgün

Üzücü Bir Haber WhatsApp Toplu Mesaj Özelliği Kaldırılıyor!

Meryem ACAR

Yepyeni bir ekran teknolojisi ile iPhone 12 geliyor

Fatih Akgün

Yorum Yap