Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Google Android TV ‘Sabrina’ Kod Adı İle Sızdırıldı!!!

2020’nin başında, Google’ın Chromecast Ultra’nın yerini alacak yeni bir alıcı ile çalıştığı bildirilmişti. Şimdiye kadar herhangi bir şekilde karşımıza çıkmayan bu yeni cihaz, Roland Quandt tarafından sızdırıldı. ‘Sabrina’ kod adlı Google Android TV detayları belli oldu. 

Google’ın bir süredir Chromecast Ultra’nın yeni bir sürümünü sunacağı düşünülüyordu. Fakat bu cihaz hakkında herhangi bir bilgi resmi olarak paylaşılmamıştı. Sonunda Roland Quandt, Sabrina kod adlı Google’ın yeni Android TV cihazını sızdırdı. 

Google’ın Chromecast modellerinde uzaktan kumanda bulunmuyordu. Fakat sızdırılan görsellere göre bu yeni cihaz uzaktan kumanda ile karşımıza çıkacak. Uzaktan kumandanın üzerinde home, geri, oynat, duraklat ve sessiz gibi klasik düğmeler bulunurken, Google Asistan düğmesi de yer alıyor. Cihaz ayrıca bir IR verici ile de kutudan çıkacak. Bu sayede kullanıcılar cihaz kumandasını mevcut TV’leriyle de doğal olarak çalışabilecek şekilde yapılandırabilecek.

Sızdırılan görsellerde kumandanın tamamı gözükmediği için hangi platformlar için hızlı kullanım düğmesi barındırıp barındırmadığı da henüz bilinmiyor. 

Diğer birçok Google ürünü gibi, Google Android TV donanımı da Google’ın Pixel 3 ile tanıttığı pembe renk tonunu anımsatan pastel bir renkle sunulacak. Sabrina‘nın, yerel YouTube TV entegrasyonu ve dahili bir uzaktan mikrofona sahip sesli komut desteği ile de çok çeşitli Android TV uygulamalarını desteklemesi bekleniyor. Ürünün gücünü Amlogic S905X2 işlemciden aldığı ve Dolby Audio desteğine sahip olacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. 2 GB RAM’e sahip olacağı düşünülen cihazın temel depolaması 16 GB olacak gibi görünüyor. Firmanın bu modelde Android TV yerine Google TV ibaresini kullanacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Cihazın resmi tanıtım tarihi ve fiyatı konusunda net bilgiler bulunmasa da, 100 dolar altında bir fiyat etiketiyle çıkacağı kuvvetli iddialar arasında. Önümüzdeki sonbahar döneminde de cihazın detaylarının resmileşmesi bekleniyor…

Related posts

Sonunda! Facebook Masaüstü Kullanıcıları İçin Karanlık Modu Sundu…

Meryem ACAR

Akıllı Üretim İçin 5G Vizyonu Türkiye Yeni Yılda 5G Teknolojisiyle Tanışacak…

Meryem ACAR

Bir Cam Şişe Deyip Atmayın,Duyduklarınıza İnanamayacaksınız!..

Fatih Akgün

Yorum Yap