Teknolojix Haber
İNTERNET UYGULAMA

Google AppSheet’i Satın Aldı

Google, Kod Gerektirmeyen ve Uygulama Yapabilinen AppSheet’i Bulut Hizmetine Dahil Etmek İçin  Satın Aldı

AppSheet Nedir?

AppSheet, kullanıcıların Google Drive, DropBox, Office 365 ve diğer bulut tabanlı elektronik tablo ve veritabanı platformları gibi veri kaynaklarını kullanarak mobil, tablet ve web uygulamaları oluşturmalarına olanak tanıyan kod içermeyen bir uygulama geliştirme platformu sağlar.

Google, bugün yaptığı duyuruda AppSheet adlı kodsuz geliştirme platformunu satın aldığını açıkladı. Satın almanın rakamları açıklanmazken Google’ın bulut servislerine kodsuz geliştiriciliği eklemek için böyle bir hamle yaptığı düşünülüyor.

AppSheet adlı platform, herhangi bir kodlama yapmaksızın mobil uygulama geliştirilebilen ve 8 yıldır aktif olarak faaliyette bulunan bir firma. Bilişim sektörünün öncüleri arasında yer alan Google, AppSheet’i açıklanmayan bir meblağ karşılığında satın aldı.

Google, AppSheet sayesinde firmaların tek bir satır bile kod yazmadan mobil uygulamalar geliştirebilmelerini sağlayacak. Sistem; bir dosyadan, veritabanından ya da formdan veri çekip gerekli alanları doldurarak temel düzeyde bir uygulama geliştirmeyi sağlıyor.

Google Cloud ile uyumlu uygulama geliştirme platformu

AppSheet, hâlihazırda Google Dokümanlar ve Google Formlar ile uyumlu olsa da başka araçlarla da bir arada çalışıyor. Bu araçlara AWS DynamoDB, Salesforce, Office 365 ve Box gibi başka araçlar da dâhil. Google, anlaşma sonrasında bu platformlar için verilen desteğin devam edeceğini söylüyor.

Satın almayı duyuran blog yazısında, bu satın almanın amacının geleneksel geliştirici araçlarına sahip olmayan şirketler dâhil herkese mobil uygulama geliştirme şansı vermek olduğu açıklandı. Böylece profesyonel kodlama becerisi bulunmayan milyonlarca kişinin de kolayca uygulama geliştirebileceği belirtildi.

Google, son dönemlerde herkesin ucundan kıyısından geliştiriciliğe dâhil olması için çalışmalar yapmaya devam ediyor. Şirket, bu konuda en önemli bariyerlerden biri olan kodlama bariyerinin de an azından temel düzeyde aşılabilmesi için bu tür alternatiflere yöneliyor.

https://www.appsheet.com/

Related posts

ÇAKMA WHATSAPP YİNE YASAKLANDI

Fatih Akgün

Türk YouTuberların Yer Aldığı Exatlon Challenge Netflix’te Yayınlanacak

Fatih Akgün

Netflix,Yayın Kalitesini Eski Haline Getirmeye Başladı!

Fatih Akgün

Yorum Yap