Teknolojix Haber
İNTERNET UYGULAMA

Google arama ve diğer hizmetlerinin alternatifleri var mı?

İyi hoş da, Google olmadan da olabilir mi? 

İşte Google’ın yerine kullanabileceğiniz alternatif uygulamalar:

Vimeo: YouTube uygulamasını kullanamaz hale gelmeniz durumunda bu alanda da bazı alternatifler var. Onlardan bir tanesi Vimeo.

 

Nextcloud: Google’ın bulut hizmeti kapsamında saklanan tüm dosyalar Google sunucularında şifrelenmemiş olarak depolanıyor. Nextcloud’da ise depolama sisteminizi kendiniz oluşturabiliyorsunuz.

DuckDuckGo: Bu uygulamanın yerine tercih edebileceğiniz alternatiflerden birisi olan DuckDuckGo, Google izleyicilerini engelliyor ve kullanıcılarının hareketlerini takip etmiyor.

PiwigoGoogle Fotoğraflar yerine kullanabileceğiniz uygulamalardan birisi de web üzerinde çalışan açık kaynak kodlu fotoğraf galerisi Piwigo.

OpenStreetMap (OSM): Android cihazınızda Google’ın harita servisi yerine kullanabileceğiniz alternatiflerden bir tanesi OpenStreetMap (OSM).

2004 yılında açık veri/harita oluşturma projesi olarak ortaya çıkan OSM, GPS alıcılarıyla ve diğer kamu malı kaynaklardan derlenen bilgileri barındırıyor.

Mozilla Firefox: Google Chrome yerine kullanabileceğiniz Mozilla Firefox, son zamanlarda kullanıma sunulan Quantum güncellemesi ile Google Chrome’dan daha hızlı bir tarayıcı konumuna ulaşmış durumda.

 

Related posts

Zoom Microsoft’un Verilerini Çalıyor Mu?

Fatih Akgün

WiFi 6E standardı duyuruldu

Fotoğraf Düzenleme Uygulaması VSCO, Kamera Şirketi Satın Aldı

Sümeyra Durdağı

Yorum Yap