Teknolojix Haber
MOBİL TEKNOLOJİ (Genel) UYGULAMA

Google, Bankacılık Sektörüne Giriş Yapıyor !

Apple’ın Apple Card girişiminin ardından teknoloji devi Google,bankacılık sektörüne gireceğini Citigroup ile yaptığı ortaklık anlaşmasıyla ortaya koydu. Apple Card’ın aksine vadesiz bir banka hesabı hizmeti sağlamak isteyen Google, gelecek yıl bu uygulamayı hayata geçirmek istiyor.
Birçok kişinin akıllı telefonlardan, tarayıcıdan ve yazılımdan tanıdığı ve bildiği teknoloji devi Google, farklı bir alana daha giriş yapmaya hazırlanıyor. Teknolojinin öncü isimlerinden olan Google, yakın zamanda bankacılık sektörüne de giriş yapacak ve bu alanda da kullanıcı edinmeye çalışacak.

Citibank’in ana firması olan Citigroup ile iş birliği yapacak olan Google, Wall Street Journal’ın çarşamba sabahı yayınladığı habere göre kod adı ‘Cache’ olan bir projeyi önümüzdeki sene kullanıcılarına sunacak.

Google Nasıl Bir Yol İzleyecek ?

Apple, bilindiği üzere Goldman Sachs ile birleşerek kendi kredi kartını kullanıcılarına sunmuştu. Apple’ın kredi kartı son zamanlarda cinsiyetçilik suçlamalarıyla karşı karşıya kalsa da şu an için ABD’de kendine belirli müşteriler çekiyor gibi görünüyor.

Google, bir kredi kartı çıkartmanın aksine kullanıcıların vadesiz bir hesap sunacağını söyledi. Citibank’in vadesiz hesapları gibi bir işleve sahip olacak olan bu hesap, kişilere bir nevi banka kartı olarak hizmet verecek. Google’ın üst düzey yöneticilerinden Caesar Sengupta, Wall Street Journal’a verdiği bir röportajda “Bankalar ve finansal sistemle derin bir ortaklık kurmak üzerine bir yaklaşım sergileyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Şu an için Google’ın ne tür bir yol izleyeceği son derece belirsiz.Citigroup temsilcileri Google ile olan ortaklığı onaylamış olsa dahi sürecin nasıl işleyeceğine dair iki taraftan da bir açıklama gelmiş değil.

Google bu uygulama için ücret talep edecek mi ?

Teknoloji devi Google, şu an için herhangi bir ücret talep edip etmeyeceği konusunda kararsız olduğunu belirtti. Google’ın Haritalar, Gmail, Fotoğraflar gibi uygulamaları ücretsiz şekilde kullanıcılarına sunması, yeni gelecek olan bankacılık uygulamasının da Google Play üzerinden ücretsiz bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunulabileceği ihtimalini doğuruyor.

Related posts

Merakla beklenen Apple iPhone12mini sorunlarla geldi

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Dev İndirim !Akaryakıt Fiyatlarında Büyük İndirim Bekleniyor…

Meryem ACAR

Sony, Xperia 10 İçin Android Güncellemesi Yayınlandı!

Fatih Akgün

Yorum Yap