Teknolojix Haber
MOBİL

Google, Beta Uygulaması İçin Karanlık Mod Yayınladı

Google’ın mobil uygulaması, bir süredir Android 10 kullanan Pixel telefonlarda karanlık mod desteğine sahipti. Google’den gelen yeni açıklamada, uygulamanın karanlık mod desteğinin genişlediği belirtildi. Açıklamaya göre diğer telefon sahipleri de beta sürüm kapsamında Google uygulamasının karanlık modunu kullanabiliyorlar.

Akıllı telefon sektörünün her geçen gün gelişmesiyle birlikte sektördeki yeniliklerde ard arda gelmeye devam ediyor. Örneğin LCD ekran panellerine sahip akıllı telefonların, yerlerini yavaş yavaş LED ekranlara bırakmasıyla birlikte akıllı telefon sektörü, karanlık modu dikkate almaya başladı. Çünkü bu mod sayesinde telefonların batarya tüketimi ciddi anlamda azalıyor.

Tüketiciler, son birkaç yıldır tüm uygulamalarda karanlık mod desteğinin bulunmasını istiyorlar. Çünkü bu özellik sayesinde LED ekranı olan telefon sahipleri, cihazlarını daha uzun süre kullanabiliyorlar. Karanlık modun bir diğer avantajı ise göz sağlığı. Tüketiciler, özellikle de karanlık ortamlarda gözlerini yormadan telefonlarıyla vakit geçirebiliyorlar.

Geliştiriciler, kullanıcılara sundukları mobil uygulamalarına karanlık mod ekleyebilmek için uzunca bir süredir çalışıyorlar. Günümüzde piyasaya sürülmüş olan pek çok mobil uygulama, artık karanlık mod ile birlikte geliyor. Ancak bazı uygulamalar, ne yazık ki karanlık mod desteğine sahip değiller. En popüler olan WhatsApp ve Google gibi uygulamaları, karanlık mod desteği olmayan uygulamalar arasında sayabiliriz.

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın, akıllı telefon kullanıcılarına sunduğu “Google” isimli bir uygulama bulunuyor. Tüketiciler, uzunca bir süredir bu uygulamaya da karanlık modun gelmesini bekliyorlardı. Geliştirici ekip, söz konusu uygulamanın karanlık modunu bugüne dek sadece Android 10 ile çalışan Pixel cihazlara sunmuştu. Ancak artık, Google uygulamasının karanlık modu, beta sürüm olarak diğer telefonlar tarafından da kullanılabiliyor.

Google tarafından yapılan açıklamalara göre mobil uygulamanın karanlık modu, 12 Şubat itibarıyla Google Play Store’un beta programına eklendi. Yani eğer sizler de Google’ın beta programına dahil olmuş bir kullanıcısıysanız, Google uygulamasının karanlık modunu deneyimleyebilirsiniz.

Eğer telefonunuzun işletim sistemi Android 10 ise uygulamayı açtıktan sonra “Ayarlar” bölümüne gidin. “Genel” kategorisi altında bulunan “Tema” bölümüne dokunduğunuz zaman karanlık modun seçilebildiğini görebilirsiniz. Android sürümünüz daha eskiyse yine Tema bölümüne girdikten sonra “Sistem Varsayılanı” seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Böylelikle Google uygulamasının karanlık modunu aktif olarak deneyimleyebilirsiniz.

Related posts

Türkiye Koronavirüs Vaka Haritası

Fatih Akgün

Koronavirüsle ilgili Telekom operatörlerinden ortak açıklama geldi !

Fatih Akgün

Samsung Galaxy Z Fold 2 Ne Zaman Gelecek?

Fatih Akgün

Yorum Yap