Teknolojix Haber
İNTERNET

Google Chrome, Şifrelerinizin Güvenliliği Konusunda Sizi Uyaracak!! 

Chrome Canary sürümünde ortaya çıkan yeni bir özelliğe göre Google, yeni özelliği ile şifreleri güvenli olmayan kullanıcıları uyaracak. Şimdilik özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman yayınlanacağı ise bilinmiyor. 

Chromium tabanlı Microsoft Edge’in beklenmedik yükselişine rağmen en popüler web tarayıcı olmayı sürdüren Chrome, çok yakında yeni bir güvenlik özelliğine kavuşacak. Kullanıcıların gerçekten güvenli şifrelere sahip olup olmadıklarından emin olmalarını sağlayacak.

An itibari ile Google Chrome’un Canary sürümünde ortaya çıkan Şifre Zayıflık Kontrolü adlı özellik, tarayıcının Mac, Windows, Linux ve Chrome OS sürümlerinde kullanılabiliyor. Özellik aktif edildiğinde, tüm şifreler otomatik olarak kontrol edilip kullanıcı bilgilendiriliyor.

Microsoft, geçtiğimiz aylarda Edge için yayınladığı bir özellik ile kullanıcıları daha önceden hacklenmiş şifreler konusunda uyarmaya başlamıştı. Google da Chrome’un yeni özelliği ile birlikte kullanıcıları şifrelerinin zayıf olduğu konusunda uyarmaya başlayacak. Böylece Chrome, kullanıcıları daha güçlü şifreler belirlemeleri konusunda teşvik etmiş olacak. 

Google’ın Şifre Zayıflık Kontrolü özelliğini tüm Chrome kullanıcılarına ne zaman sunacağı belli değil. Ancak o zamana kadar özelliği Chrome’un Canary sürümü üzerinden test etmek isterseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. 

Related posts

WordPress Alt Yapılı Sitelere Yapılan Hack Girişimlerinin Sayısı Yok Artık Dedirtti!!

M. Büşra Kaya

Hacker’ların Virüsü Fırsata Çevirdiği Video Konferans Yöntemi Belli Oldu!

Fatih Akgün

WhatsApp mesajları yeni yıl arifesinde rekor kırdı.

admin

Yorum Yap