Teknolojix Haber
İNTERNET

Google’dan Yeni Özellik; Alternatif Arama Sonucu!

Çevrim içi bilgi dağıtımı yapan Google, yıllar içerisinde arama motorunda birçok değişiklik yaptı. Şirket, bazı özellikleri kullanımdan kaldırırken yeni özellikler eklemeyi de ihmal etmedi. Google, arama motoruna son aktivitelere göre alternatif arama sonucu gösterecek.

 Zaman içinde daha da büyüyen şirket, çıkardığı diğer ürünleri ve servisleri de arama motoruna bağladı. Google, eklediği yeni özellikler ile arama motorunu daha da güçlü hâle getirdi. Android Police’te yer alan bir habere göre Google’ın sonuçlar sayfasında, yapılan arama için kullanıcının son aktivitelerinin baz alındığı alternatif bir arama sonucu bağlantısı gösteriliyor.

Bu özellik şuan için kullanıcının diğer uygulamalardaki ve servislerdeki verilerini mi kullanılıyor yoksa sadece önceki aramaları mı esas alıyor bilinmiyor. Tabii bu özellik çok fazla bir şeyi değiştirmeyecek gibi dursa da potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu söylemek gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse; Almak istediğiniz herhangi bir ürün için Google’da arama yaptığınızı ve ürünü satan bir şirket bulduğunuzu düşünelim. Yeni özellik sayesinde ürünü satan şirketin ismini Google’a yazdığınızda Google; benzer isimlere sahip ancak farklı alanlarda faaliyet gösteren diğer şirketleri değil, önceki arama sonuçlarınızı tarayarak size direkt olarak istediğiniz şirketle ilgili bilgileri gösterebilir.

Tabii bu potansiyel sadece ürün ve şirket eşleştirmesiyle kısıtlı değil. Bu özellik sayesinde Google’da sayfalarca ilerlemeden sadece birkaç tıkla gerçekten işinize yarayacak sonuçlara ulaşabilirsiniz. Tabi bu yeni özellik, şu anlık geniş kitlelere sunulmadı. Dolayısıyla cihazlarımızda bu özelliği görebilmek için daha zamanımızın olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bunun, Google tarafından insanların nasıl tepki vereceğini görmek için yapılan bir test olma ihtimali de bulunuyor.

Related posts

Google’ın Son Anda Vazgeçtiği, İlginç Özellik!

Yağmur Kübra Yazıcı

Netflix ve Amazon Prime Video, RTÜK’ten lisans aldı

Vildan Çelik

Amazon, 4 bin Satıcıyı Neden Sildi!

Fatih Akgün

Yorum Yap