Teknolojix Haber
İNTERNET

Google Earth,Yeni Bir Güncelleme Aldı!

Google Earth, mobil uygulamaları ve internet sürümü için yeni güncellemelerle birlikte dönüyor. Öne çıkan yerler, yeni katmanlar ve daha birçok özellik sunan güncelleme, kullanıcılara yenilenmiş bir arama deneyimi vadediyor.

Tüm Dünya’nın uydularından çekilmiş değişik çözünürlükteki fotoğrafların görüldüğü, Google Earth yeni bir güncelleme  yapıyor. Android ve iOS uygulamalarıyla internet üzerindeki platforma yapılan güncelleme sonucu Google Earth arama kısmının arayüzünün daha iyi görünmesi sağlanacak. Aynı kısmın etkileşime daha açık bir hâle getirilmesi için uygulanacak iyileştirmeler de getirilen bir diğer yenilik olacak. Bunların yanında açıklanan bir diğer şey de Google Earth’te veri katmanları ve normal yer sonuçlarına ek olarak getirilecek bir dizi özelliğin kullanıma açılacak olması.

Güncellemenin hemen ardından kullanıcıların yeni arama deneyimi öne çıkan içerikle başlayacak. Bunun altında yer alacak başka bir kısımla da mutlaka görülmesi gereken yerler seçeneği görüntülenebilecek. Bir konum ararken arayüzün yenilenmesi sayesinde sayfa bölümlere ayrılacak ve arama sonuçlarının daraltılmasına yardımcı olacak bir veri katmanı bölümü burada bulunacak.

Tüm bu değişiklikler şimdilik Android kullanıcıları için görülebilir olsa da çok yakında iOS cihazlara da gelecek. Google Earth için önemli olan web arayüzü de bahsedilen değişiklikleri içeren bir kenar çubuğu güncellemesi almaya başlamış durumda.

Related posts

Facebook İstasyon Kültür Sanat Buluşmaları İstanbul’ da Başlıyor

Fatih Akgün

Chrome’un Çok Fazla RAM Tüketme Sorununa Artık Son!

Facebook Libra düşüşte

Fatih Akgün

Yorum Yap