Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Google Glass (Gözlük) Explorer Edition için Son Güncelleme Geliyor

Google, giyilebilir teknolojideki büyük atılımı olan Google Glass Explorer Edition için son yazılım güncellemesini duyurdu. 2020, 25 Şubat’ta ise desteğini sonlandıracak.

2012 yılında piyasaya sürülen birinci nesil Google Glass Explorer, resmi Google haberlerine göre, son yazılımı güncellemesini alıyor. Güncellemenin kullanılabilmesi için kullanıcı tarafından manuel olarak indirilmesi ve komut satırı üzerinden kurulması gerekiyor.

Google Glass Explorer Edition, giyilebilir teknoloji sektöründe isteneni verememiş, sürekli olarak eleştirilerin hedefinde olmuştu. Artırılmış gerçeklik gözlüğünün video kayıt özelliğiözel hayatın gizliliğini ihlal ettiği iddialarını da gündeme getirmişti.

Google Glass Explorer Edition artık Google’ın Gmail, Hongouts ve YouTube gibi servislerini kullanamayacak. Bu da yüksek maliyetli gözlüklerin işlevini kaybetmesi anlamına geliyor.

MyGlass uygulaması da güncellemeden sonra özelliğini kaybedecek ancak Google, kullanıcılarının bluetooth kullanarak cihazlarını doğrudan telefonlarıyla eşleştirebileceklerini söylüyor. Google, güncellemeyi 2022’nin başlarına kadar yayınlamaya devam edeceğini bildiriyor.

Related posts

Xiaomi Mi Band Pro ve Mi Band 5 Lite Geliyor!

Fatih Akgün

Apple’dan Yeni AirPods X Söylentileri!

Yağmur Kübra Yazıcı

OnePlus Buds “Gerçek” Kablosuz Kulaklık!

Yorum Yap