Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Google Glass, uzaktaki gözetmenlerin saha çalışanlarının gözlerinden görebilmesi için Meet’i ekliyor

Google Meet’i ( eski adıyla Hangouts Meet ), uzaktaki gözetmenlerin görebilmesi için kullanabilecek. sahadaki çalışanlarının gözleri ve canlı sohbet ile görevleri tamamlamalarına yardımcı oluyor.

Birçok sektörde kullanılıyor

Google Glass Enterprise Edition 2, üretimden lojistiğe, saha hizmetlerinden eğitime kadar pek çok farklı alanlarda kullanıcıların ellerini kullanmadan bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. Örneğin üretimde çalışan bir işçi, montajını yapacağı parçanın teknik bilgisini gözlüğünün ekranında görebiliyor.

 

Üretimde videolu iletişim desteği

Bilgisayarla görme ve gelişmiş makine öğrenimi yeteneklerine sahip olan Google Glass Enterprise Edition 2, çevrimiçi video akışı ile iş birliği yapmayı kolaylaştırıyor. Örneğin montajla ilgili bir noktada takılan işçi, yöneticileriyle videolu iletişim kurarak üretim için canlı destek alabiliyor.

Hem Microsoft hem de Google’ın halihazırda kulaklıkları için çeşitli kurumsal müşterileri var. Google için kayda değer bir erken kazanç , dizüstü bilgisayar ekranlarında görüntülemek zorunda oldukları PDF montaj kılavuzlarını artırarak uçak yapımına yardımcı olmak için kullanan Boeing oldu .

Google, COVID-19 salgınından bu yana Meet’i çok zorluyor, bu da Zoom ve Microsoft Teams gibi rakip telekonferans platformlarının yükselişi göz önüne alındığında mantıklı. Şirket kısa bir süre önce görüntülü sohbet platformunu Gmail’e bağladı, kendi Meet konferans odası donanım paketlerini çıkardı ve Nest akıllı ekranlarına grup görüşmeleri ekledi .

Related posts

İnsanların “doğrudan çiplerden müzik dinlemesini” sağlayacak: Neuralink !

Büşra Seyhan

VR Teknolojisi ile Eğitim Yeniden Şekillenecek

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

WatchOS 7 İçin İlgi Çekici Satış Politikası!

Fatih Akgün

Yorum Yap