Teknolojix Haber
YAŞAM

Google, koronavirüs için web sitesi açıyor

ABD başkanı Trump, cuma günü Google’ın koronavirüs ile ilgili bir web sitesi hazırlığında olduğunu duyurdu. Google koronavirüs test sitesi açılış tarihi ve hangi bölgelerde faaliyet göstereceği bildirildi.

Google koronavirüs testi için web sitesi hazırlıyor

Trump, Google’ın koronavirüs tespitinde kullanıcılara kolaylık sağlayacak bir web sitesi hazırlığında olduğunu duyurdu. Ancak bazı kaynaklar şirketin bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmayacağının bilgisini edinmişti.

Firmanın hazırlayacağı site açıklamanın aksine genel kullanıma yönelik olmayacak. Yetkililer bu konuda Pazar günü detaylı bir açıklama yapacaklarını belirttiler.

Yapılan açıklamada konu hakkında hazırlanmış akış şemasının da olması dikkatlerden kaçmadı. Google çatı şirketi Alphabet’in yaşam ve bilim birimi olan Verily, bu konu hakkında Twitter’da detaylı bir açıklama yaptı.

Şirket, sitenin gelişim aşamasında olduğunu belirtti. Hazırlıkların bitmesiyle birlikte Körfez bölgesinde denemelerin yapılacağını açıklayan yetkililer, öncelikli olarak sağlık çalışanlarını hedeflediklerini ancak sitenin herkese açık olacağının altını çizdi.

Beyaz Saray’da düzenlenen toplantıda Başkan Yardımcısı Mike Pence, sitenin 16 Mart 2020‘de faaliyete geçeceğini açıkladı. Pence, “Oluşturulacak Google koronavirüs test sitesi Körfez kesiminde test edildikten sonra genişleme planı dahilinde farklı bölgelere de hizmet vermeye başlayacak.” dedi.

Related posts

Corona Virüsünün Tedavisinde Çin’de İlk Defa Akciğer Nakli Kullanıldı

Yasemin ACAR

Göktaşında bilinmeyen bir protein keşfedildi.

Fatih Akgün

Koronavirüs ile Beraber Türkiye’de E-Ticaret Satışları Arttı

Fatih Akgün

Yorum Yap