Teknolojix Haber
YAZILIM

Google Maps artık çok daha hızlı ve çok daha canlı

Google Maps artık çok daha hızlı ve çok daha canlı

Geçen ay 15. yıldönümünü kutlayan Google Maps, haritalar mobil uygulamasını güncelleyerek yeni bir özellik daha kattı. Maps’de gezinme dışında “Live View” erişimiyle bir dizi yaklaşan özelliği önizledi. Google, ilk olarak I/O 2018’de arttırılmış gerçeklikle desteklenen yürüyüş yol tarifleri özelliğini tanıttı. Bu özellik geçen yıl Android ve iOS‘da yayınlanmıştı. Şu anda, yürüyüş yol tariflerini yanı sıra kamera tabanlı kullanıcı arayüzü “Live View” yani “Canlı Görünüm” erişimi de var. Google, Canlı Görünüm’ü uygulamada çok daha kullanılabilir hale getiriyor. Bir konum seçtikten veya aradıktan sonra, sizi haritada ortalamak için mevcut düğmenin hemen üzerinde yeni bir Canlı Görünüm ibaresi yer alacak.

Google Maps Live View güncellendi

9to5Google’ın raporuna göre şirket, Canlı Görünüm’de kullanıcılara AR navigasyonuna daha hızlı erişim sağlayabilecek olan yeni bir özelliğini test etmeye başladı. Şu anda, Google Haritalar‘da Canlı Görünüm’e erişmek için öncelikle uygulamada yürüyüş yol tariflerini başlatılmalı ardından da kamera tabanlı kullanıcı arayüzünü açmak için Canlı Görünüm düğmesine basılması gerekiyor. Bu özelliği bilmeyen kişiler tarafından gözden kaçırılabilen özelliği düzeltmeye karar veren Google, şimdi kendinizi haritanın üzerinde ortalama butonunun hemen üzerinde görünen yeni bir Canlı Görünüm butonunu (FAB) test ediyor.

Canlı Görünüm FAB, arayüzde artık çok daha kolay bulunacak

Yeni Canlı Görünüm FAB, Google Haritalar’da bir konum ararken artık çok kolay bulunabiliyor. Düğmeye dokunduğunuzda aradığınız yerin mevcut bulunduğunuz konumunuzdan ne kadar uzakta ve ne tarafta olduğunu göstermek için kamera arayüzü açılıyor. Ok tuşu ile hedefi bulduktan sonra AR-yönlendirmeli navigasyonu başlatabiliyorsunuz.

Canlı Görüntü özelliğinin daha kolay erişilebilmesi kullanıcıların konumlarını eliyle koymuş gibi bulabilmesi için iyi düşünülmüş bir özellik. Özellik şimdilik yalnızca birkaç beta kullanıcı tarafından kullanılabilir durumda.Bu yüzden  Google daha geniş bir kullanım için henüz bir bilgi yayınlamadı. Telefonunuzda yeni Canlı Görünüm FAB’ini kullanabilmek için bir süre daha beklemeniz gerekecek.

 

 

 

Related posts

Minik Eller Kod Yazıyor Ücretsiz Online Eğitimlere Başlıyor!!!

Popüler Antivirüs Yazılımının Başı Dertte!

Fatih Akgün

MSSQL nedir?

Özge Kandemir

Yorum Yap