Teknolojix Haber
UYGULAMA

Google Maps Son Güncellemesi İle Tasarımını Yeniledi! 

Harita uygulamalarında en çok tercih edilenlerden olan Google Maps, tasarımı için güncelleme uyguladı. Harita üzerinde birçok noktada yapılan değişiklikle birlikte alanların belirginliği de artırıldı. 

Harita üzerinde incelenen alanlar, yüksek kaliteli uydu görüntüleriyle tekrar hazırlandı. Yeni haritalama algoritma tekniğiyle kullanılan fotoğraflar, kullanıcılara daha fazla detayı gösterecek. 

Google Maps tasarımı güncellendi!

Haritalarda çalışmalara devam eden Google Maps, renkler ve görüntü konusunda iyileştirmeleri kullanıcılarla buluşturuyor. Google Maps üzerinde bir alana yaklaştırma yapınca doğal alanlar kendisini daha çok gösterecek. Göller, sahiller, çöller, ovalar, okyanus vb. doğal alanlar daha belirgin haliyle ortaya çıkacak. 

Google Maps yöneticisi, Google Maps tasarımı için yaptığı açıklamada dünya nüfusunun % 98’inin yüksek kalite görüntüsü sağlayan uyduların kapsamında olduğunu belirtti. Yeni haritalama algoritmasıyla daha yeni görüntü teknolojisinin kullandığı belirtilirken, doğal alanların kolaylıkla anlaşılabilir olduğu aktarıldı. 

Bununla beraber bazı şehirlerdeki sokak ve caddeler için de geliştirmeler yapıldı. Kavşaklara yolların birebir harita üzerine uyarlaması yapıldı. Caddelerin köşeleri harita üzerinde kendisini daha fazla gösterecek. Kullanıcılar yaya yolu, yay geçidi ve bisiklet yolu gibi detayları kolaylıkla görebilecek. Bu özelliğin dünya genelinde çok daha fazla şehirde uygulanması bekleniyor. 

Related posts

İHA kullananların yerini tespit edbilen uygulama geliştirildi

Fatih Akgün

Zoom’un Problemleri Bitmiyor!

Sümeyye Turhan

Giriş Çıkışlar Durduruluyor! Kapıköy Kara Hudut Kapısı’nda…

Meryem ACAR

Yorum Yap