Teknolojix Haber
İNTERNET

Google Meet Yeni Özelliği İle Karşımızdaaa!!

İnternet üzerinden görüşmelerin artması ile birlikte bu hizmeti sunan uygulamalar da popülerliklerini artırıyor. Zoom uygulaması karşısında Google Meet de kullanıcıların tercih ettiği uygulamalar arasında yerini alıyor. Ücretsiz sürümü ile milyonların indirdiği Google Meet, bir süredir beklenen arka planı bulanıklaştırma özelliğine sonunda kavuştu. Google Meet arka planı bulanıklaştırma özelliği nihayet sunuldu. 

Google Meet Arka Planı Bulanıklaştırma Özelliği Geldi!! 

Özellik şu anda tüm G Suite müşterileri tarafından kullanılabilir durumda.

Google Meet çok değil birkaç ay önce Zoom ve Microsoft Teams karşısında kullanıcıları çekmek amacıyla eksik olan özellikleri bünyesine eklemeye başlamıştı. Normalde çok basit olan arka planı bulanıklaştırma özelliğine daha önce kavuşması beklenen uygulamanın, özelliğe geç de olsa da kavuşması dikkat çekiyor. 

Arka planı bulanıklaştırma özelliği ise bazı durumlarda gerçekten kurtarıcı oluyor. Örneğin odanız çok dağınık ve bir görüntülü görüşmeye girmek zorundasınız, en azından bulanıklaştırmayı açarak dağınık görünümü dikkati dağıtmasının önüne geçebilirsiniz. Böylelikle görüşmede tedirgin hissetmezsiniz. 

Google söz konusu özelliği ve başka özelliklerin geleceğini ağustos ayında bir blog gönderisinde duyurmuştu.  Arka plan ile ilgili bu özelliğe ek olarak Google Meet, toplantıları daha keyifli hale getirmek için arka plan gürültüsünü de filtreleyecek. Şirket, özelliğin tüm G Suite müşterileri ve kişisel Google hesapları olan kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini belirtiyor. 

 

Related posts

Bu Haritada Yalan YOK!

Zynga’nın Hacklenmesinden Kaç Kişinin Etkilendiği Ortaya Çıktı

Fatih Akgün

YouTube’a Bölümler Özelliği Geldi!

Fatih Akgün

Yorum Yap